captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip lengva mieste nukirsti šimtametį ąžuolą?

Širvintų gyventojams miesto merė Živilė Pinskuvienė pristato naują miesto aikštės viziją: žalią erdvę priešais savivaldybę siūloma iškloti trinkelėmis, pašalinant 11 brandžių medžių, tarp kurių – ir sveikas šimtametis ąžuolas.
Miesto aikštė Širvintose. V. Sarpausko nuotr.
Miesto aikštė Širvintose. V. Sarpausko nuotr.

Šalininkai idėją giria, teigdami, kad miestas neturi aikštės, o iš trinkelių sudėliotas nuskaitomas QR kodas simbolizuotų modernų požiūrį. Tuo metu senbuviai prisimena, kaip bendruomenė išgelbėjo ąžuolą per panašias rekonstrukcijas sovietmečiu. Jie prašo koreguoti planus išsaugant karus ir kitas negandas išgyvenusį medį, galintį tapti miesto simboliu.

Gamtosaugininkai apgailestauja, kad per pastarąjį dešimtmetį panaudodami europines lėšas dauguma miestų ir miestelių žaliąsias savo erdves nuskurdino arba sunaikino. Jiems antrina kraštovaizdžio specialistai: žaliųjų ir pilkųjų erdvių dermės galėtume pasimokyti net ir iš artimiausių kaimynų.

Kaip lengva Lietuvos mieste nukirsti šimtametį ąžuolą? Klausime laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį po 16.00 val. žinių per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close