captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – jaunų teatralų trupė „Vandenyno dirbtuvės“

„Nebenoriu tik vykdyti kitų idėjas, susikaupė daug minčių, kurias noriu įgyvendyti pats su kitais degančiais žmonėmis. Kai laikas eina, pradedi graužtis, kad nepadarai, kas tau svarbu, todėl ir įkūrėm savo teatrą“, – apie su bendraminčiais įkurtas „Vandenyno dirbtuves“ sako aktorius ir kaip režisierius debiutavęs Ainis Storprištis.
„Vandenyno dirbtuvės“ archyvo nuotr.
„Vandenyno dirbtuvės“ archyvo nuotr.

„Pavojingiausia, kad mes jau seniai gyvename karo būsenoje. Karas vyksta miestuose, o militarizavimas – galvose. Moterys menininkės nori demilitarizuoti, išvalyti užterštą mūsų vaizduotę“, – sako parodos „Postidėja IV. Karas“ kuratorė Laima Kreivytė.

„Man poezija – matematikos rūšis. Ji turi užduoti klausimus, ne į juos atsakyti, o su socialinių tinklų poezija viskas aišku – pasišildai ir suvalgai“, – apie socialiniuose tinkluose rašomą poeziją sako literatūros kritikas, poetas Marius Burokas. Kodėl šie tekstai sulaukia tiek dėmesio?

Lvove vyksta viena didžiausių Rytų Europoje tarptautinė knygų mugė ir literatūros festivalis. Festivalio garbės svečias – Tomas Venclova, mugėje savo kūrybą pristato ir daugiau Lietuvos rašytojų. Apie ką diskutuoja mugės dalyviai, pasakos Lvove viešinti kolegė Gailutė Jankauskienė. 

    „Jeigu grįžtume į devyniolikto ar dvidešimto amžiaus dvišalius santykius, būtų katastrofa: didelės žuvys rytų mažas žuvis, didžiųjų valstybių klubas ciniškai tartųsi, kokios valstybės gali egzistuoti“, – apie šiandieninę Europą komentare svarsto VDU profesorius Leonidas Donskis.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje apie angliškai kalbančių šalių Bookerio premijos kandidatus ir pačias naujausias technologijas išnaudojančią islandų atlikėją Bjork.

„Mūsų karta labai nostalgiška, romantizuojanti praeitį, tai duoda saugumo jausmą, nes esam pasimetę, ieškom. Apie tai ir kalbam spektaklyje“, – apie neseniai susikūrusios trupės „Vandenyno dirbtuvės“ spektaklį „Sielos virtuvė“ pasakoja dramaturgė Austėja Lunskytė–Yildiz. Apie pirmą sezoną pradėjusią trupę, kokį teatrą jie nori kurti, kalbėsimės su dramaturge, aktoriais Ainiumi Storpirčiu ir Kaspars Zvigulis.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close