captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: monografija apie Lietuvos fotografijos istoriją „Camera obscura“

„Camera obscura, arba tamsus kambarys, yra ta vieta, kur gimsta fotografija. Tačiau knygos pavadinime ši sąvoka įvardija, ką reiškia rašyti Lietuvos fotografijos istoriją.“

Pasak organizatorių, Lvovo tarptautinė knygų mugė ir Literatūros festivalis yra didžiausia knygų šventė Ukrainoje ir viena didžiausių Rytų Europoje, o renginio šūkis šiemet „Abipus sienų“, ragina apmąstyti, ką reiškia sienos ir kada jos reikalingos, o kada ne. 23-iojo Literatūros festivalio garbės svečiu šiemet bus Tomas Venclova, rašytojas, literatūros kritikas, vertėjas, vienas iš Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų. Apie Lietuvos kultūrinį desantą Ukrainoje pokalbis su žurnaliste Gailute Jankauskiene.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Sezono „vinis“ – tai O. Koršunovo statomas spektaklis kaip niekad anksčiau aktualia pabėgėlių krizės tema, užšifruotas kodiniu pavadinimu „Eglė žalčių karalienė“. Spektaklis kuriamas bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru, o premjera numatyta jau rugsėjo pabaigoje, tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programoje“, – pristatydama naujo OKT/Vilniaus miesto teatro sezono naujienas, akcentavo teatro užsienio reikalų vadybininkė Audra Žukaitytė.

„Camera obscura, arba tamsus kambarys, yra ta vieta, kur gimsta fotografija. Tačiau knygos pavadinime ši sąvoka įvardija, ką reiškia rašyti Lietuvos fotografijos istoriją. Iki šiol didelė jos dalis slėpėsi netyrinėtuose archyvuose, buvo nesuprantami raidos procesai. Ir pats rašymas yra tarsi laukimas cameros obscuros tamsoje, kol ant sienos susiprojektuos tikrovės vaizdas – juk pati praeities fotografijos tikrovė neprieinama, juo labiau, kad sudėtingoje mūsų šalies istorijoje daug kas sunaikinta, prarasta, pamiršta“, – svarsto monografijos sudarytojos dr. Margarita Matulytė ir dr. Agnė Narušytė. Apie monografiją „Camera obscura. Lietuvos fotografijos istorija 1839 – 1945“ pokalbis studijoje su autorėmis.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 16 dieną, penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...