captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie elektroninę operą „e-Carmen“

„Šis darbas mums prilygo kelionei į Marsą – įkvėpimas, azartas, viskas nauja, nepažįstama, įrankius turim, įgūdžius turim, tik pritaikymas čia visai kitoks, todėl reikėjo laiko, kol sukūrėme visai naują darbo sistemą, net naują repeticijų sistemą“, – pasakoja režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pristatanti elektroninės muzikos eksperimentą, operą „e-Carmen“.
Elektroninės muzikos eksperimento<br> operos „e-Carmen“ kompozitorius Marijus Adomaitis ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė.
Elektroninės muzikos eksperimento
operos „e-Carmen“ kompozitorius Marijus Adomaitis ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Menas yra tada, kai jis kyla iš vidaus, o menininkas stengiasi papildyti tos šalies kultūrą“, –  sako tarptautinės šiuolaikinio meno mugės ArtVilnius‘2015 geriausio jaunojo menininko prizą laimėjęs Petras Lincevičius, Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje eksponuojantis savo darbų parodą „Žemė“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie didžiulę „Mėlynojo raitelio“ grupės parodą privačiame muziejuje prie Bazelio ir apie naują privatų muziejų Nyderlanduose, kuriame vyksta vieno didžiausių amerikiečių abstrakcionistų retrospektyva.

„Šis darbas mums prilygo kelionei į Marsą – įkvėpimas, azartas, viskas nauja, nepažįstama, įrankius turim, įgūdžius turim, tik pritaikymas čia visai kitoks, todėl reikėjo laiko, kol sukūrėme visai naują darbo sistemą, net naują repeticijų sistemą. Reikėjo patiems atrasti vientisą dramaturginę, muzikinę kalbą ir stilių, rasti sintezę tarp Marijaus žinių ir mūsų patirčių – visgi kartu kuriame teatrą“, – pasakoja režisierė Dalia Ibelhauptaitė, kartu su kompozitoriumi Marijumi Adomaičiu ir „Vilnius City Opera“ pristatanti elektroninės muzikos eksperimentą, operą „e-Carmen“. Pokalbis su D. Ibelhauptaite, Eskamiljo vaidmenį atliksiančiu Laimonu Pautieniumi ir Mikaelos vaidmenį atliksiančia Aiste Pilibavičiūte apie „e-Carmen“, elektroninės muzikos ir teksto santykį operoje ir pastangas pamiršti senuosius „Carmen“ atlikimus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...