captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip architektūra gali praturtinti tuštėjančias miestų centrines erdves?

„Nauja statyba esamą istorinę aplinką veikia skirtingai – nesėkmė joje matosi ypač stipriai, tačiau sėkmingas statinys jai suteikia naujas dimensijas, vertes ir spalvas“, – sako architektas Gintaras Balčytis.  
Architektas Gintaras Balčytis.
Architektas Gintaras Balčytis.

„Labai geri solistai, geriausieji Lietuvos dirigentai ir kiekvienas koncertas kaip muzikinis įvykis – toks yra mūsų šio pusmečio šūkis“, – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas apibendrina 76–ąjį Nacionalinės filharmonijos sezoną, pradedamą Garbės dirigento Maestro Juozo Domarko vadovaujamu koncertu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – Tarptautinės Amerikos mokyklos direktoriaus padėjėja Ieva Dovydėnienė ir lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Poškuvienė pasakos apie lietuvių kalbos mokymą Tarptautinėje Amerikos mokykloje, kur žinių pasisemti trokšta  diplomatų, užsieniečių ir nuolat Lietuvoje gyvenančių šeimų vaikai.

„Nauja statyba esamą istorinę aplinką veikia skirtingai – nesėkmė joje matosi ypač stipriai, tačiau sėkmingas statinys jai suteikia naujas dimensijas, vertes ir spalvas, – sako architektas, Kauno architektūros festivalio vadovas Gintaras Balčytis. – Tačiau kada proporcijos draugauja su aplinka, o architektūra, nors ir šokiruojanti, bet atlikta nepriekaištingai, visuomenė anksčiau ar vėliau bando ją suprasti ir priimti – tuo ir pasireiškia architektūros jėga. Tokie sprendimai parodo, jog naujas gali praturtinti seną ir taip sukurti naują kokybę.“ Kodėl tuštėja miestų centrai? Kokie sprendimai padėtų atgaivinti prastos būklės Kauno senamiesčio pastatus? Apie tai kalbėsimės su architektu Gintaru Balčyčiu ir Kauno architektūros festivalio koordinatore Laura Baltkojyte.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 14 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...