captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie įvairių raiškų pasakojimų platformą „Nanook“

„Žmonės yra išalkę gerų istorijų. Mūsų tikslas yra tokius skaitytojus pakviesti ir duoti tai, ko galbūt jie net nežinodami patys ieškojo. Mūsų istorijos įtraukia, gauname atsiliepimų, kad skaitytojai tiesiog įstringa „Nanook“ pasakojimuose, negali jų paleisti, nes jie įdomūs“, – sako dokumentinių įvairių raiškų pasakojimų platformos įkūrėja, žurnalistė Berta Tilmantaitė.
Dokumentinių įvairių raiškų pasakojimų platformos įkūrėja<br> žurnalistė Berta Tilmantaitė.
Dokumentinių įvairių raiškų pasakojimų platformos įkūrėja
žurnalistė Berta Tilmantaitė.

„Dabar atsiranda teorijų, kad valdžios institucija save išsėmusi – turi atsirasti kažkas kitokios formos mūsų gyvenime“, – Valstybinio jaunimo teatro premjerą, valdžios ir žmogaus santykius nagrinėjančią dramą „Lukas“, pristato režisierius Algirdas Latėnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kinijos medicinoje akupunktūra buvo gydomos kraujotakos ligos. Vilniuje yra vietų, kurių kraujotakai jau nepadės jokios adatėlės“, – apie prarastą miestą – socialinių mokslų daktarės Irenos Alperytės komentaras su rubrika „Požiūris“.

„Žmonės yra išalkę gerų istorijų. Taip, daug kas skaito tiesiog antraštes, tuo pačiu bandydami surasti kur užeiti, perskaityti kažką įdomaus. Mūsų tikslas yra tokius skaitytojus pakviesti ir duoti tai, ko galbūt jie net nežinodami patys ieškojo. Mūsų istorijos įtraukia, gauname atsiliepimų, kad skaitytojai tiesiog įstringa „Nanook“ pasakojimuose, negali jų paleisti, nes jie įdomūs. Bet kokią istoriją tu gali sugadinti ją pasakodamas neįdomiai ir nuobodžiai. Bet ta pati istorija, papasakota įdomiai ir įtaigiai, gali labai sudominti skaitytoją. Žiniasklaidos priemonių problema galbūt yra ta, kad jie galvoja, jog žmonės yra kvaili ir jiems įdomus tiktai popsas. Bet iš tikrųjų žmonės nori ir domisi kitais dalykais ir jų lietuviškoje žiniasklaidoje randa retai. Mes patys pasakojame tik tas istorijas, kurios mums įdomios, kurios rūpi ir apie kurias norisi kalbėti“, – sako multimedijinių pasakojimų platformos įkūrėja, žurnalistė Berta Tilmantaitė. Jai pritaria ir kolega Karolis Pilypas Liutkevičius: „Skaitytojas kaip tik darosi vis labiau protingas ir labiau išrankus. Jis labai greitai užuodžia dalykus, kurie neįdomūs pačiam žurnalistui ir labai greitai pajunta, kada pasakojimai nėra išgyventi ir natūralūs.“ Pokalbis su žurnalistais B. Tilmantaite, K. P. Liutkevičiumi ir Artūru Morozovu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 13 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...