captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ kviečia į Šiaulius

„Programą orientuosime į skaudžiausias šalies, Europos problemas: emigraciją, patyčias, ksenofobiją. Teko statyti spektaklius čia, Klaipėdoje, Panevėžyje ir labai sunku stebėti, kaip mažėja žmonių salėje, mieste. Apie tuštėjantį miestą kalbėsim jau šį sezoną“, – apie Šiaulių dramos teatro viziją sako naujasis teatro meno vadovas režisierius Paulius Ignatavičius.
Šiaulių dramos teatras.
Šiaulių dramos teatras.
„Pop muzikos renginių provincijoje yra tikrai per daug, reikalinga atsvara. Todėl jaučiu misiją surengti rimtą tarptautinį festivalį ir nenusipiginti“,– sako dešimtojo Mažeikių tarptautinio meno festivalio meno vadovas Džeraldas Bidva.
 
Italijos paveldosaugininkai įspėja, kad dar vienas žemės drebėjimas gali negrįžtamai pakenkti šalies meno ir architektūros vertybėms. Po Viljamo Šekspyro portreto išvalymo pasaulis gali pamatyti visai naują dramaturgo veidą. Šios ir kitos temos – kultūros užsienio naujienų apžvalgoje.
 
„Pirmą kartą per mano gyvenimą, ko anksčiau negalėjau net įsivaizduoti, dabar iškilo pavojus, kad Europos Sąjungos gali tiesiog nebelikti. Jei vyks dar daugiau apklausų ir referendumų su tokiu rezultatu kaip "Brexit", tai gali būti Europos sąjungos pabaigos pradžia. Tačiau kol kas dar yra laiko kažką daryti, kad taip neatsitiktų“,– sako iraniečių kilmės Vokietijos rašytojas ir publicistas Navidas Kermani.
 
„Kinijos medicinoje akupunktūra buvo gydomos kraujotakos ligos. Vilniuje yra vietų, kurių kraujotakai jau nepadės jokios adatėlės“,- apie prarastą miestą – socialinių mokslų daktarės Irenos Alperytės komentaras.
 
„Aktorinis menas yra unikalus. Dvejiniesi, trejiniesi ir dar daugybę kartų... Ir taip visą gyvenimą – patiri daugybę dimensijų, išgyveni pačias skirtingiausias būties formas. Štai čia toji didžioji teatro paslaptis, kito tokio meno nežinau...“– sako latvių režisierė Mara Kimelė, Klaipėdos dramos teatre pristatanti pirmąją sezono premjerą – Augusto Strindbergo psichologinę dramą „Tėvas“.
„Teatras buvo izoliuota sala Šiauliuose, tad norime atsisukti į miesto problemas, aktualijas. Bandysime bendradarbiauti su mieste esančiais kūrėjais, prisikviesti jaunesnių žiūrovų. Noriu, kad teatras taptų pagrindine Šiaulių kultūrinio gyvenimo ašimi“, – apie 85-ąjį gimtadienį pasitinkančio Šiaulių dramos teatro viziją sako naujasis teatro vadovas aktorius Aurimas Žvinys. Pokalbyje taip pat dalyvauja teatro meno vadovas režisierius Paulius Ignatavičius, režisierius Šarūnas Datenis, savo nuomonę apie teatro vaidmenį miesto kultūriniame gyvenime išsakys ir teatrologė Nomeda Šatkauskienė.
 
 
Ved. Gailutė Jankauskienė.
 
„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
Laida kartojama rugsėjo 11 d. 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...