captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro: Europos kultūros paveldo dienos

„Istorijoje matome daug pavyzdžių, kai įvairių bendruomenių pastangomis išliko tie paveldo objektai, kurie galėjo būti sunaikinti. Šių metų EPD renginiuose padėkosime bendruomenėms už jų indėlį ir kviesime jas toliau puoselėti ir branginti šalia jų esantį kultūros paveldą“,  ─ šių Europos paveldo dienų esmę atskleidžia Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė.

„Lietuvoje cirko artistas dažniausiai yra vertinamas kaip klounas ar šiaip nieko neveikiantis žmogus. <...> Tiesiog baigi mokykla, pasirenki studijas, niekuo nesusijusias su cirku, nes susijusių tiesiog nėra, arba pasirenki darbą, kuris su cirku taip pat neturi nieko bendro,“ – apie tradicinio cirko artisto padėtį kalba akrobatė, cirko vadovė Odeta Janečkova.                        

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Mano įkvėpimas yra mano žurnalistinėje veikloje. Pabėgėliai, diena iš dienos... Bandau atrasti alternatyvą, kuri leistų pakeisti subjektus ir pabūti vienam“, – apie savo hobį – tapymą – pasakoja radijo žurnalistas Vasile Botnaru iš Moldovpos, Vilniuje pristatantis vynu tapytų darbų parodą NOSTALGIA, PLURALIA TANTUM.

„Istorijoje matome daug pavyzdžių, kai įvairių bendruomenių pastangomis išliko tie paveldo objektai, kurie galėjo būti sunaikinti. Šių metų EPD renginiuose padėkosime bendruomenėms už jų indėlį ir kviesime jas toliau puoselėti ir branginti šalia jų esantį kultūros paveldą“,  ─ šių Europos paveldo dienų esmę atskleidžia Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė. Apie šių metų Europos paveldo dienas, bendruomenių indėlį į kultūros paveldo vertybių puoselėjimą pokalbis studijoje su D.Varnaite, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros direktoriumi Gediminu Rutkausku, Kauno Europos paveldo dienų koordinatore Danute Rūkiene.

 

Ved. Laima Ragėnienė

„Ryto allegro“ rugsėjo 9 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...