captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie roko miuziklą RENT Lietuvoje

„Muzikinis teatras yra svarbi mūsų kultūros dalis. RENT yra labai geras pavyzdys tokio miuziklo, kuris nėra pramoga. Iš dalies jis pramoginis – natūralu, žmonės turi jausti, jog mato įspūdingą pasirodymą, bet tai – ir labai didelė drama. Tą akimirką, kai priimi miuziklą kaip meno formą, pradedi gauti tikrai daug“, – sako režisierius ir muzikinio teatro profesorius Georgas Malvijus, Lietuvoje pristatęs pasaulinio garso roko miuziklą RENT.  
Roko miuziklo RENT akimirka. Jaunimo muzikos teatro „Facebook” nuotr.
Roko miuziklo RENT akimirka. Jaunimo muzikos teatro „Facebook” nuotr.

„Šio projekto siekis ne tik parodyti meno kūrėjus bei šiuolaikinio meno, šiuo atveju šiuolaikinės muzikos, produkciją, bet ir nuolat ieškoti glaudaus ryšio tarp šiandien kuriamo meno ir visuomenės“, – projektą „Muzika erdvėje“, šiemet muzikos skambesių ieškosiantį Vilniaus mikrorajonuose, pristato koordinatorius, kompozitorius Matas Drukteinis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kas dieną užrašinėji mintis, kurios, viliesi, netyčia taps citatomis. Kalbi skirtingų personažų lūpomis, keliauji skirtingomis šalimis ir epochomis“, – kopiraiterio – tekstų reklamoms kūrėjo – darbą įvardija Stefanija Jokštytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie reklamos kalbą.

„Muzikinis teatras yra svarbi mūsų kultūros dalis. RENT yra labai geras pavyzdys tokio miuziklo, kuris nėra pramoga. Iš dalies jis pramoginis – natūralu, žmonės turi jausti, jog mato įspūdingą pasirodymą, bet tai – ir labai didelė drama. Tą akimirką, kai priimi miuziklą kaip meno formą, pradedi gauti tikrai daug“, – sako režisierius ir muzikinio teatro profesorius Georgas Malvijus iš Švedijos, pakviestas į Jaunimo miuziklo teatrą (JMT) statyti 1994-aisiais Niujorke sukurto miuziklo RENT. Pokalbis su JMT direktore Gyte Bartoš ir RENT atlikėjais Šarūnu Navicku ir Girmante Vaitkute apie iššūkius Lietuvoje statant vieną garsiausių pasaulyje roko miuziklų ir amžinai aktualias homoseksualumo, skurdo, savęs ieškojimo temas.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 7 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...