captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip mokslas padeda pažinti meną?

„Menas jau nėra vien menininko saviraiška – jis kalba šiandienai aktualia kalba, kelia kultūrai ir visuomenei svarbius klausimus“, – sako menotyrininkė, meno ir mokslo simpoziumo „Kosmo(meno)logija“ kuratorė Evelina Januškaitė-Krupavičė.
Menotyrininkė<br> meno ir mokslo simpoziumo „Kosmo(meno)logija“ kuratorė Evelina Januškaitė-Krupavičė. Asmeninio archyvo nuotr.
Menotyrininkė
meno ir mokslo simpoziumo „Kosmo(meno)logija“ kuratorė Evelina Januškaitė-Krupavičė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Netgi srities profesionalų paprašius apibūdinti, kas yra šiuolaikinis cirkas, jie padaro pauzę ir tik tada atsako, jog tai yra viskas. Cirkas – tai ir šokis, ir teatras, ir muzika, ir vizualieji menai.  Žiūrovas gali stebėti koncertą, operą ir spektaklį tuo pačiu metu”, – sako Naujojo cirko savaitgalio organizatorė Gintarė Masteikaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ klausysimės Vytauto Didžiojo universiteto docentės, sociologės Mildos Ališauskienės komentaro: „Nors prieš rinkimus politikai traukė į atestatų teikimo iškilmes, žadėjo laboratorijas ir autobusus, vis dėlto nei švietimas, nei mokslas nėra šios drąsios šalies prioritetai.“

„Pastaruoju metu itin suaktyvėjo visuomenės domėjimasis pažangiosiomis technologijomis, šiuolaikinės fizikos teorijomis, kosmologija ir kitomis, neįtikėtinus mokslo atradimus generuojančiomis sritimis, – sako menotyrininkė, meno ir mokslo simpoziumo „Kosmo(meno)logija“ kuratorė Evelina Januškaitė-Krupavičė. – Menas taip pat jau nėra vien menininko saviraiška – jis kalba šiandienai aktualia kalba, kelia kultūrai ir visuomenei svarbius klausimus.“ Kaip susijusios šiuolaikinės fizikos teorijos, technologijos, kūrybinės industrijos ir šiuolaikinis menas? Kodėl tarpdiscipliniškumas skverbiasi į  meną? Kaip menininkai savo kūryba tyrinėja įvairius mokslinius fenomenus? Apie tai – pokalbyje su meno ir mokslo simpoziumo „Kosmo(meno)logija“ kuratore Evelina Januškaite-Krupaviče, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininke Edita Utarienė, skulptorė, simpoziumo "Kosmo(meno)logija" dalyve Aušra Jasiukevičiūte ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybos verslo ir komunikacijos katedros vedėja dr. Egle Jaškūniene.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 6 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close