captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kokia bus rekonstruota Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka?

„Biblioteka šiandien formuoja kultūrines tradicijas, tad būsim ne tik knygų saugykla, bet ir atviras kultūros centras. Tikimės, kad pabudinsime šią sustingusią miesto dalį“, – žada rekonstruotos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Žmogus pamirštamas tada, kai pamirštamas jo vardas. Noriu sugrąžinti tuos vardus, parodyti, koks konkrečiai žmogus štai šitame name gyveno ir koks buvo jo likimas“, – sako Vokietijos menininkas Gunteris Demnigas, kurio tarptautinis projektas „Atminties akmenys“, skirtas holokausto aukoms, šią savaitę įgyvendintas ir Lietuvoje.  

„Vis dažniau matome šiuolaikinius projektus, į kuriuos įtraukiami žinomi ar nežinomi fotografijos archyvai. Toks prikėlimas suteikiant šiuolaikinį kontekstą, labai svarbus“, – aiškina Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis. Kodėl –  kalbėsimės prasidedant fotografų seminarui Nidoje.  

„Nesame klaipėdietės, todėl čia apsigyvenus visi pastatai kėlė klausimų. Išsiaiškinom, kad visas miestas pastatytas tarnauti uostui. Retas tai žino, tad taip ir gimė žaidimas, kviečiantis pažinti jūrinio paveldo objektus“, – apie žaidimą „Klaipėdos miesto detektyvai“ pasakoja jo sumanytoja Inga Norkūnienė.

„Nors prieš rinkimus politikai traukė į atestatų teikimo iškilmes, žadėjo laboratorijas ir autobusus, vis dėlto nei švietimas, nei mokslas nėra šios drąsios šalies prioritetai“, – komentare teigia Vytauto Didžiojo universiteto docentė, sociologė Milda Ališauskienė.

Kokiu žvilgsniu į pasaulį šiemet pažvelgs Venecijos kino festivalis ir kuo ypatinga paroda skirta Oscarui Wilde‘ui Paryžiuje – tai keletas temų šios savaitės užsienio kultūros apžvalgoje.

Kaip atrodys rekonstruota pagrindinė šalies biblioteka? Kas svarbu bibliotekai šiandien? Apie tai pokalbis su bibliotekos direktoriumi prof. Renaldu Gudausku, pavaduotoja informacijos išteklių ir paslaugų plėtrai Sandra Leknickiene ir Informacijos išteklių departamento direktore J. Steponaitiene. 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...