captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Alvydas Jokubaitis su nauja knyga „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslais?“

„Mokslinė politikos samprata nuo romantizmo laikų įgijo rimtą konkurentą – meninį požiūrį. Sunku iki galo suprasti moderniojo politikos mokslo vaidmenį, nesupratus romantikų ir menininkų požiūrio į politiką savitumo“, – naujojoje knygoje „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslais?“ („Naujasis židinys-Aidai“) rašo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis.
VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis.
VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis.

„Lietuvoje, nepaisant sovietmečiu vykdyto materialios ir nematerialios žydų kultūros intensyvaus naikinimo, visgi turime nemažai išlikusio nekilnojamojo turto paveldo. Didesnioji jo dalis, ypač esanti ne Vilniuje ar kituose didesniuose Lietuvos miestuose, kaip sovietizacijos pasekmė, yra dar neatrasta, neatpažinta ir „neperskaityta“. Kviečiame atsigręžti į žydų kultūros paveldą, pamatyti ir suprasti, kad jis yra ne tik praeitis, bet ir mūsų ateities galimybė“, – sako Europos žydų kultūros dienos koordinatorė Nijolė Narbutaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Šiandien visi esame labai susirūpinę savo kūnais, raumenų jėga, sveiku maistu. Ir kartais pamirštame apie vidinius dalykus, apie tai, kad galbūt turime dar ir sielą, kuria kartais irgi reikėtų pasirūpinti“, – naujojo sezono pristatymo metu svarstė Lietuvos nacionalinio dramos teatro direktorius Martynas Budraitis.

„Mokslinė politikos samprata nuo romantizmo laikų įgijo rimtą konkurentą – meninį požiūrį. Sunku iki galo suprasti moderniojo politikos mokslo vaidmenį, nesupratus romantikų ir menininkų požiūrio į politiką savitumo. Romantikai pirmieji taip ryškiai parodė,, kad politika turi estetinių elementų. Jų nuomone, švietėjai klydo manydami, kad politiką galima pajungti mokslui. Romantikai pasiūlė kitą perspektyvą – į politiką žiūrėti meninio ir estetinio patyrimo akimis“, – naujojoje knygoje „Filosofas kaltina mokslininkus. Arba kas blogai su politikos mokslais?“ („Naujasis židinys-Aidai“) rašo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis. Apie naujos knygos inspiracijas ir tikslus pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 2 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...