captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Apie menų sintezę – kompiuterinius žaidimus: tai – laiko švaistymas ar pramoga, o gal – puiki edukacijos forma?

„Pasaulyje žaidimų kūrimas – labai didelė industrija, ir pelningumu, ir biudžetu jau kurį laiką nenusileidžianti Holivudo filmams ir jau senokai aplenkusi muzikos industriją. Pastaraisiais metais didžiausi pasaulio žaidimai turi tokį pat biudžetą ir tiek pat uždirba, kiek, sakysim, pelningiausi filmai“, – pastebi kompiuterinių žaidimų kūrėjas Žilvinas Ledas.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

„Vargonais galima groti ne tik per pamaldas, bet ir per koncertus“, – teigia Vilniaus šv. Jonų bažnyčios vargonininkas bei nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas Vidas Pinkevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Rugsėjo pirmosios proga mokytojams norėčiau palinkėti matyti žmogų, o ne kiek klaidų jisai daro. Išmoks. Stengiuosi matyti mokinį tokį, koks jis išaugs po 5–10 metų. Smagu pamatyti jį baigusį mokyklą, universitetą...“ – sakė Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja ekspertė, Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja Aldona Šventickienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – kaip mokytis visus metus, kad nereikėtų bijoti lietuvių kalbos egzamino.

„Dar prieš kokius penkerius metus studentai net nežinojo, kad Lietuvoje įmanoma rasti tokį darbą – kurti kompiuterinius žaidimus ir kad galima tokia profesija. Nors pasaulyje žaidimų kūrimas – labai didelė industrija, ir pelningumu, ir biudžetu jau kurį laiką nenusileidžianti Holivudo filmams ir jau senokai aplenkusi muzikos industriją. Pastaraisiais metais didžiausi pasaulio žaidimai turi tokį pat biudžetą ir tiek pat uždirba, kiek, sakysim, pelningiausi filmai“, – pastebi Vilniaus universiteto lektorius Žilvinas Ledas, dėstantis kompiuterinių žaidimų projektavimą ir kūrimą, kartu su broliu Šarūnu Ledu kuriantis kompiuterinius žaidimus, išpopuliarėjusius visame pasaulyje. Pokalbis su Š. ir Ž. Ledais apie kompiuterinius žaidimus kaip meno kūrinius, plonytę ribą tarp edukacijos ir laiko švaistymo žaidžiant, bei naujausią projektą – klasikinį nuotykių žaidimą „Crowns and Pawns“, įkvėptą Lietuvos istorijos.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 31 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close