captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Tai žmogus, daug pastangų įdėjęs kaupiant lietuvių tautosaką. Dar gimnazistu būdamas rinko gimtinės ir jos apylinkių pasakas, dainas. Vėliau, nors ir gyvendamas toli nuo Lietuvos, jis sugebėjo atrasti bendraminčių iš įvairių visuomenės sluoksnių, skatino juos užrašinėti pasakas, sakmes, dainas ir kitą žodinį paveldą. 
Dr. Jonas Basanavičius.
Dr. Jonas Basanavičius.

Tai žmogus, daug pastangų įdėjęs kaupiant lietuvių tautosaką. Dar gimnazistu būdamas rinko gimtinės ir jos apylinkių pasakas, dainas. Vėliau, nors ir gyvendamas toli nuo Lietuvos, jis sugebėjo atrasti bendraminčių iš įvairių visuomenės sluoksnių, skatino juos užrašinėti pasakas, sakmes, dainas ir kitą žodinį paveldą. Apie dr. Joną Basanavičių – tautosakininką – pirmadienio viktorinoje.  

„Modesto Musorgskio fortepijoninį ciklą „Parodos paveikslėliai“ esu ne kartą grojusi akademinėse scenose, todėl pajutau poreikį įrodyti, kad daugumai gerai pažįstamą, gal kai kam net ir per daug akademišką klasiką galima paversti šiuolaikiniu atradimu“, – sako projekto „Išgirsk kitaip“ iniciatorė pianistė Virginija Unguraitytė.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Stilistiką, formą ir kalbėjimo būdą diktavo istorijos, kurias norėjau papasakoti, ir problemos, apie kurias norėjau pakalbėti“, – sako kitokią nei barokiški „Silva Rerum“ romanai knygą parašiusi Kristina Sabaliauskaitė. Su rubrika „Malonumas skaityti“ novelių rinkinio „Danielius Dalba & kitos istorijos“ autorę kalbina leidyklos „Baltos lankos“ vyriausiasis redaktorius Saulius Repečka.  

Tai žmogus, daug pastangų įdėjęs kaupiant lietuvių tautosaką. Dar gimnazistu būdamas rinko gimtinės ir jos apylinkių pasakas, dainas. Vėliau, nors ir gyvendamas toli nuo Lietuvos, jis sugebėjo atrasti bendraminčių iš įvairių visuomenės sluoksnių, paskatino juos užrašinėti pasakas, sakmes, dainas ir kitą žodinį paveldą. Apie dr. Joną Basanavičių – tautosakininką – pirmadienio viktorinoje.  

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ pirmadienį, lapkričio 26 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...