captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar Laikinoji sostinė yra verta tapti Europos kultūros sostine?

„Europos kultūros sostinė 2022“ titulas bus suteiktas vienam iš kandidatuojančių Lietuvos miestų: Kaunui arba Klaipėdai. Kaip, siekdamas tapti Europos kultūros sostine, Kaunas spręs miestą kamuojančias problemas? Apie tai – specialioje „Ryto allegro“ transliacijoje iš Kauno.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

„Kaunas, pateikdamas paraišką „Europos kultūros sostinės 2022“ vardui laimėti, atsiveria pokyčiams ir pažangai“, – sako Lietuvos Respublikos kultūros atašė Vokietijoje, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė Rita Valiukonytė. Kokie pokyčiai laukia Kauno? Apie tai – pokalbyje su Rita Valiukonyte, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos vadove Virginija Vitkiene ir meno istorike Daiva Citvariene.

Kokios staigmenos teatro mylėtojų laukia Kauno teatrams pasitinkant naują sezoną? Kokių ambicijų turi pernai įvairių pertvarkų patyręs Kauno kamerinis teatras? Apie iššūkius, kuriuos pasitinka Kauno teatrai – pokalbyje su Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovu Egidijumi Stanciku, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovu Benjaminu Želviu ir Kauno kamerinio teatro vadove Jurga Knyviene.

„Lietuva per maža, kad čia veiktų rinkos ir konkurencijos dėsniai. Lietuvoje universitetai turėtų užimti savo nišą ir konkuruoti su užsienio universitetais kaip vienas vienetas, – sako VDU rektorius prof. Juozas Augutis. – Dešimtukuose yra tie universitetai, kuriuose studijuoja 10-20 tūkst. studentų. Tik susikoncentravę į atskiras sritis turime šansą pasiekti aukštesnių rezultatų ir konkuruoti užsienyje.“ Kaip naujus mokslo metus pasitinka Kauno universitetai? Kokios įtakos studijų kokybei turės numatomas VDU susijungimas su LEU, KTU įsigytos ISM akcijos ir bendrai kuriamos KTU ir LSMU studijų programos? Kokie VDU, KTU ir LSMU susijungimo pliusai ir minusai? Apie tai – pokalbyje su VDU rektoriumi prof. Juozu Augučiu, KTU rektoriumi prof. Petru Baršausku ir LSMU rektoriumi prof. habil. Dr. Remigijumi Žaliūnu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 30 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...