captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – prozininkas, dramaturgas Marius Ivaškevičius

„Tai, kas įvyko Molėtuose, mane labai nustebino. Pilietinė visuomenė – anksčiau galvojau, kad tai tik skambūs žodžiai, bet, pasirodo, tikrai ne. Tai yra realus dalykas, kuris gali funkcionuoti ir daug ką stipriai keisti“, – sako prozininkas, dramaturgas Marius Ivaškevičius ir kviečia prisijungti prie „Atminties maršo“ akcijos, skirtos žydų žudynių 75-ųjų metinių atminimui.
Marius Ivaškevičius. DELFI nuotr.
Marius Ivaškevičius. DELFI nuotr.

Hitlerio propagandos mašina filmais, specialiomis fotografijomis ir knygomis kūrė mitą, esą egzistuoja atskira žydų rasė, besiskirianti nuo kitų europiečių, ypač arijų. Ar šiandieniniai kino kūrėjai, nematantys skirtumo tarp tipažo ir stereotipo, gali išvengti propagandinių klišių pakartojimo? Audros Čepkauskaitės pasakojimas.

Pasaulio kultūros apžvalgoje – apie artėjančią latvių režisieriaus Alvio Hermanio premjerą Naujajame Rygos teatre bei kam ir kodėl kilo mintis surengti koncertą vulkano centre vienoje Graikijos salų.

Žurnalistas Karolis Vyšniauskas tęsia pasakojimų ciklą iš Palestinos. Šįkart jis analizuos čia veikiančią žiniasklaidą. „Mūsų tekstai pateikia kitokį naratyvą. Jie meta iššūkį tradicinėms naujienoms apie Palestiną tarptautinėje erdvėje", – sako Palestinos naujienų agentūroje „Ma'an“ dirbanti amerikietė Jacklyn Ashley. Kokį vaidmenį Izraelio ir Palestinos konflikto metu vaidina palestinietiška žiniasklaida, ar jai pavyksta išlikti objektyviai?

„Prasideda nauji mokslo metai. Kokie jie bus iš tikrųjų, lems ne atsitiktinis švietimo ministras, o iš mokytojų savimonės kylantis poreikis vadovautis kompetencija, kurios labiausiai dabar ir stinga“, – kultūros komentare pastebi kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Dar XIX amžiuje atradę Latviją, tarpukariu į ekonomiškai stiprėjančią šalį lietuviai vyko uždarbiauti jau pilnais vagonais. Apie išlikusį Juozo Naviko dienoraštį ir lietuvių emigracijos kelius pasakoja Agnė Kairiūnaitė.

„Mes ne vieninteliai, kuriems sunku pripažinti savo tautiečių nusikaltimus, su tuo susiduria visa Europa. Daugeliui atrodo, jei prisiimsime kaltę, tapsime silpnesni. Bet pasaulis žino, kas įvyko Lietuvoje, ir kantriai laukia, kada mes rasime jėgų tai pripažinti. O kai tai padarysime, tapsime stipresni“, – apie istorinę atmintį, pilietinę atsakomybę, kūrėjo poziciją sėsim ir pakalbėsim su rašytoju Mariumi Ivaškevičiumi.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 27 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 28 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close