captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: produktyvią karvių bandą užsiaugino pati bendrovė

Pastaraisiais metais skyrusi milijonines investicijas šiuolaikiniam pieno centrui sukurti, Šakių rajono Voniškių žemės ūkio bendrovė, laikanti bemaž 500 karvių, pernai pasiekė didesnį kaip 9 tonų vidutinį pieno primilžį. Tokį rezultatą daug lemia ir tai, kad įmonė jau daug metų iš niekur neperka karvių  – pati produktyvias auginasi.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Vilniaus rajone, Baltosios Vokės kaime, Pagirių seniūnijoje, įsikūrusi Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla gyvuoja jau ilgiau kaip šešis dešimtmečius. Čia mokoma ne tik su žemės ūkiu susijusių specialybių, sudaryta galimybė įgyti ūkininko pažymėjimą. Prieš metus mokyklai buvo suteikta akreditacija ir įteisintas gimnazijos statusas.

Jau kelerius metus glaudūs ryšiai sieja kelių Kazachstano komercinių medžioklės ūkių savininkus ir šalia Krekenavos, Pašilių stumbryne, dirbantį privatų veterinarijos gydytoją Algimantą Lūžą. Neseniai jis vėl lankėsi šioje šalyje, Akmolensko srityje, komerciniame „Pelėdų“ medžioklės ūkyje konsultavo fazanų augintojus.

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugpjūčio 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...