captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: su vėjeliu ant žirgo

Netoli Anykščių, Niūronių kaime, įsikūrusiame Arklio muziejuje veikia du žirgyno sporto klubai „Origonas“ ir „Vilartas“. Juos mielai lanko Anykščių moksleiviai, kurie ne tik treniruojasi, bet ir pramogauja.

Vyskupas ir poetas Antanas Baranauskas Anykščių apylinkėse jaunimo švenčiamas kumeliuko krikštynas taip aprašė: „Iš žirnių, aguonų, kanapių ir medaus kaimo mergos suruošdavo specialų patiekalą „čvilkinį“, išvirdavo „arielkos“ su medumi ir, pasikvietę bernus, švęsdavo.“

Dar senovės graikai ir romėnai žirgams statė mauzoliejus, jų atvaizdus kalė monetose. Aleksandras Makedonietis, mirus mylimam žirgui Bucefalui, jo garbei įkūrė miestą ir pavadino jo vardu. Imperatorius Kaligula savo numylėtinį žirgą padarė Romos senato nariu... O Anglijos karalius Ričardas III žadėjo už žirgą atiduoti karalystę.

Netoli Anykščių, Niūronių kaime, įsikūrusiame Arklio muziejuje veikia du žirgyno sporto klubai „Origonas“ ir „Vilartas“. Juos mielai lanko Anykščių moksleiviai, kurie ne tik treniruojasi, bet ir pramogauja. Muziejaus lankytojai taip pat kviečiami ne tik pasižiūrėti žirginio sporto entuziastų treniruočių netoliese esančiame hipodrome, bet ir pajodinėti, pasigrožėti vaizdinga apylinkių gamta. „O per tradicinę sporto ir etnografijos šventę Niūronių kaime „Bėk, bėk, žirgeli“ suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos pasigrožėti risnojančiais žirgais, pasigėrėti jų dailiais pakinktais, važiais, lineikomis, išpuoštomis namuose austomis gūniomis“, – sako Arklio muziejaus muziejininkas Egidijus Musteikis.

 Su Anykščių TIC direktoriumi Rimantu Sereičiku lankomės „Vilarto“ žirgyne ir kalbiname jo savininkę Vilmantę Veršulienę.

Kada Anykščiai pakvimpa obuoliais? Į šį klausimą laidoje atsakys Diana Zuzevičienė.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gruodžio 1 d., 15.03 per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close