captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tarptautinė muzikos ir filosofijos konferencija „Apie esmę ir kontekstą“

„Sparčiai besiplėtojančios diskusijos apie globalų „estetinį posūkį“, „estetinės inovacijos amžių“ ar žinių visuomenės vaizdinius pakeitusį „estetinį kapitalizmą“ skatina ir meno teoretikus naujoje aplinkoje apmąstyti ir giliau suprasti meninio kūrybiškumo tradiciją ir šiuolaikinė raišką“, – inspiracijas surengti Lietuvoje pirmą tarptautinį muzikos ir filosofijos renginį aiškina LMTA prof. dr. Rūta Stanevičiūtė.

Telšiuose jau 30-ąjį kartą vyksta Lietuvos medalio kūrėjų stovykla „Via Baltika“. „Stovyklos tapo tradicinėmis, todėl jau galima kalbėti apie jų unikalumą. Jos davė pradžią medalio menui atgimti ir tęsia Lietuvos medalininkystės istoriją, įtvirtindamos tradicinio ir šiuolaikinio medalio plastiką. Stovyklos turi savo menininkų branduolį ir kasmet pasipildo jaunaisiais kūrėjais“, – svarsto ilgametis stovyklų organizatorius dailininkas Petras Gintalas. Menininkė Remigija Vaitkutė, pastarųjų trijų medalininkų stovyklų rengėja, sako, kad šių metų simpoziumo tema „Pasaulio žmogus“ – labai plati, erdvi, bet „kai menai šiais laikais prarado savo skiriamąsias ribas, menininkai dabar ir mėnulyje, ir saulėje įžvelgia medalį“.

Kultūrinės spaudos apžvalga.

„Jeigu kažkoks keturiolikmetis pasiima dažų skardinę ir pradeda paišyti, nebūtinai dėl to, kad jis nori būti vandalas. Galima pažiūrėti ir iš tos pusės, kad jis turi jam pačiam nesuvokiamų kūrybinių užmačių, kurios per kurį laiką išsikristalizuoja“, – alternatyvų požiūrį siūlo festivalio „Vilnius Street Art“ kuratorė Gabija Grušaitė.

„Sparčiai besiplėtojančios diskusijos apie globalų „estetinį posūkį“, „estetinės inovacijos amžių“ ar žinių visuomenės vaizdinius pakeitusį „estetinį kapitalizmą“ skatina ir meno teoretikus naujoje aplinkoje apmąstyti ir giliau suprasti meninio kūrybiškumo tradiciją ir šiuolaikinė raišką“, – inspiracijas surengti Lietuvoje pirmą tarptautinį muzikos ir filosofijos renginį aiškina LMTA prof. dr. Rūta Stanevičiūtė. Apie muzikos filosofiją, muzikos reikšmę ir meninę patirtį kultūroje ir visuomenėje pokalbis studijoje su R. Stanevičiūte ir LMTA prorektore doc. dr. Judita Žukiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 26 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...