captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Šilainių projektą“

„Šiandien kultūra Šilainiuose yra šokis, muzika, sportas, pasivaikščiojimai viešose erdvėse. O galėtų būti daug daugiau. Šilainiuose gyvena apie 50 tūkst. žmonių. Tai yra vienas jauniausių ir didžiausių rajonų Kaune. Deja, čia vis dar nėra kultūros centro“, – sako „Šilainių projekto“ sumanytoja, menininkė Evelina Šimkutė.
Evelina Šimkutė. R. Sčerbausko nuotr.
Evelina Šimkutė. R. Sčerbausko nuotr.

Rugpjūčio 24–28 dienomis Pekine vyks 23-ioji Tarptautinė Pekino knygų mugė, kurioje pirmą kartą prisistatys ir Lietuvos atstovai. Čia vyks rašytojo ir iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus septynių knygų kinų kalba sutiktuvės. Pokalbis apie šį įvykį su Lietuvos leidėjų asociacijos direktore Aida Dobkevičiūte.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga aptars dabartinę dailininkų situaciją Irane bei įvykį, kai pirmą kartą už kultūros paveldo niokojimą nubaustas džihadistas. Dėmesio bus skirta ir Latvijos diringentui, laimėjusiam prestižinį apdovanojimą už su Bostono simfoniniu orkestru atliktą Šostakovičiaus įrašą.

„Šiandien kultūra Šilainiuose yra šokis, muzika, sportas, pasivaikščiojimai viešose erdvėse. O galėtų būti daug daugiau. Šilainiuose gyvena apie 50 tūkst. žmonių. Tai yra vienas jauniausių ir didžiausių rajonų Kaune. Deja, čia vis dar nėra kultūros centro. Jaučiamas didelis poreikis turėti viešą vietą, į kurią galėtų rinktis jaunimas, senjorai, jaunos mamos ar kiti gyventojai, kur nuolat vyktų veiksmas. Tokią vietą įkurti užtektų pasinaudoti jau esama Šilainių infrastruktūra. Šilainiai – mano įkvėpimo šaltinis, turėjau grįžti čia. Todėl inicijavau menininkų rezidencijas, kurių metu menininkai kelioms savaitėms apsigyvena šeimose ir kuria viešose Šilainių rajono erdvėse. Kasdien susipažįstu su naujais, iš čia kilusiais menininkais – poetais, tapytojais, fotografais ir t.t. Dauguma jų jau dirba kitur. Šiame rajone matau labai daug galimybių ir noriu, kad visi šie kuriantys žmonės sugrįžtų ir kurtų čia“, – sako „Šilainių projekto“ sumanytoja, menininkė Evelina Šimkutė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...