captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kasdienis bendrovės pieno gamybos nuostolis – 1000 eurų

Pakruojo raj. Pelaniškių žemės ūkio bendrovėje gamyba mišri: pieno verslas ir javų auginimas. Šiandien joje primelžto pieno kilogramo savikaina 10 centų viršija supirkimo kainą. Laikant 420 karvių, kasdien patiriamas 1000 eurų nuostolis. Iki šiol jį dengdavo augalininkystė. Kaip bus toliau, susikomplikavus javapjūtei – neaišku.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 3 tūkst. ha derančių verslinių vaismedžių sodų. Šis plotas beveik nesikeičia  jau daug metų. Gilinantis į šį verslą, nesunku pastebėti vieną svarbų paradoksą. Nepasant sodininkystės verslo modernizacijos, jo plėtra ne tik kad sulėtėjusi, bet tam tikra prasme apimta stagnacijos. Kur jos šaknys?

Pagėgių savivaldybėje, vaizdingame Nemuno vingyje įsikūrusiame Bitėnų kaime, dar vadinamame Gandrų kaimu, per pastarąjį dešimtmetį gandrai išperėjo 292 gandriukus, gerokai daugiau, negu per šį laikotarpį gimė vaikų. Bitėnuose, kaip ir kitur Lietuvoje, su žiemoti išskrendančiais gandrais nuo seno atsisveikinama rugpjūčio 24-ąją – Šv. Baltramiejaus dieną. Tikėta, kad gandrams išskridus anksčiau, ruduo bus šaltas ir ankstyvas, žiema taip pat ateis greičiau. Jeigu šie paukščiai užsibūna ir po Šv. Baltramiejaus, tuomet ruduo bus šiltas. Šiomis dienomis Bitėnų kaimo apylinkėse gandrų jau nematyti.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugpjūčio 24 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...