captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl svarbu išmanyti retoriką?

„Tam kalbėjimui, kuris turi būti malonus klausytojui, yra gerai jūsų asmeninis charakteris: kai tas, kas kalba, pasakoja, turi savo tikrumą, savitumą“, – sako aktorius Vytautas Kontrimas.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Man Dievas davė ir optimizmo, ir idėjų, bet kas dieną aš iš jų semiuosi energijos. Jie mano varikliukas“, – apie kolektyvo narius pasakoja Neveronių folkloro ansamblio „Viešia“ vadovė Jolanta Balnytė. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Studentai, kurie jau ne pirmi metai mokosi lietuvių kalbos, naujokams sako: „Lengva? Palaukit, ateisit iki drabužių, kaip apsirengti ir nusirengti, ir tada suprasite, kas yra lietuvių kalba.“ Jeigu mes peržengiame aprangos kodą, toliau kalbos mokymosi procese viskas būna gerai“, – sako LEU lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė. 

„Tam kalbėjimui, kuris turi būti malonus klausytojui, yra gerai jūsų asmeninis charakteris. Yra labai gerai, kai tas, kas kalba, pasakoja, turi savo tikrumą, savitumą“, – sako Lietuvos edukologijos universiteto docentas, aktorius Vytautas Kontrimas, vedantis viešojo kalbėjimo kursus. – Kad tas charakteris nebūtų užslėptas po „kaip reikia taisyklingai kalbėti“ – taip daro diktoriai televizijoje ir to jiems užtenka. Bet tas komunikavimas, kuris turi vykti tarp žmonių, jis turi būti gyvas ir to nereikia bijoti.“ Kodėl svarbu išmanyti retoriką? Ar įmanoma išmokti sklandžiai ir įdomiai kalbėti? Kokia mūsų diskutavimo kultūra? Kokia mūsų politikų komunikacija? Apie tai – pokalbis studijoje su aktoriumi, LEU doc. Vytautu Kontrimu, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanu prof. dr. Andriumi Vaišniu ir VU SA debatų klubo koordinatore Greta Rutkevičiūte.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 24 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...