captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas

Dailės kritikė, humanitarinių mokslų daktarė Aldona Snitkuvienė pristatys savo knygą „Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“. Knygoje pasakojama Tiškevičių giminės istorija, aptariama jų veikla ir įnašas į Lietuvos kultūrą.
Dailės kritikė<br> humanitarinių mokslų daktarė Aldona Snitkuvienė.
Dailės kritikė
humanitarinių mokslų daktarė Aldona Snitkuvienė.

Dailės kritikė, humanitarinių mokslų daktarė Aldona Snitkuvienė pristatys savo knygą „Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“. Knygoje pasakojama Tiškevičių giminės istorija, aptariama jų veikla ir įnašas į Lietuvos kultūrą. Kolekcionavimo mastas, rinkinių įvairovė ir jų istorija atskleidžiami sudarytame kataloge, kuris suteikia galimybę pažinti po įvairių valstybių muziejus, bibliotekas ir privačių kolekcininkų rinkinius pasklidusius grafų meno kūrinius.

Apie savo vaikystę Šnipiškėse pasakoja muzikantas ir pedagogas, Lietuvių draugijos Gdanske pirmininkas Tytus Burczyk (g. 1930). Pirmoje prisiminimų dalyje išgirsite, kaip jo tėvas, lotynų kalbos mokytojas, išleido eilėraščių knygą ir išmoko lietuviškai, apie tai, kokiu būdu kanceliarinių prekių parduotuvės „Ekonomija“ (Kalvarijos g.) savininkė pritraukdavo vaikus, kaip vokiečių žandarai degino šventas knygas Šnipiškių žydų maldos namuose.  

„Santara“ – lapkričio 26 d., pirmadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...