captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie politinę mintį ir pilietiškumą

„Istorijoje, mano galva, domėjimasis politika ir pilietiškumu nėra taisyklė, tai veikiau išimtis, būdinga labiausiai išsilavinusiems žmonėms ir tiems, kurie nori giliau kažką suprasti ir gali skirti laiko tam“, – mintimis dalijasi VU TSPMI dėstytojas socialinių mokslų dr. Justinas Dementavičius.
VU TSPMI dėstytojas socialinių mokslų dr. Justinas Dementavičius.
VU TSPMI dėstytojas socialinių mokslų dr. Justinas Dementavičius.

„Filmas apie tėvą ir sūnų, apie tai, kad kartais patys artimiausi žmonės gali būti labai tolimi vienas kitam, ir po tuo pačiu stogu gali tilpti labai skirtingi pasauliai, ir nebūtinai tie abu pasauliai vienas kitą supranta, gal netgi atvirkščiai – neigia vienas kitą“, – dokumentinį filmą „Šaltos ausys“, Argentinos tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje laimėjusį pagrindinį festivalio prizą pilnametražių filmų kategorijoje, pristato filmo režisierius Linas Mikuta.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Kodėl Roželė turi tapti Lietuvos prezidente? Atsakymas – rašytojo Andriaus Jakučiūno komentare.

„Internete galima surasti daug blogų dalykų, kurie išduodami kaip geri dalykai. Ką mokykla gali duoti – tai kritinį suvokimą. Juk reikia įgūdžio, išsilavinimo, kaip mokomės apskritai skaityti tekstus, taip reikia mokytis ir kritiškai skaityti: tikrinti faktus, ieškoti faktų – tam iš tiesų ir reikia daugiausia laiko. <...> Ir istorijoje, mano galva, domėjimasis politika ir pilietiškumu nėra taisyklė, tai veikiau išimtis, būdinga labiausiai išsilavinusiems žmonėms ir tiems, kurie nori giliau kažką suprasti ir gali skirti laiko tam“, – mintimis dalijasi VU TSPMI dėstytojas socialinių mokslų dr. Justinas Dementavičius. Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną – pokalbis apie tai, kam skirtos tokios progos, ar iš tiesų jaunimas nesidomi politika ir kodėl svarbu domėtis politinės minties istorija.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 23 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...