captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kokią vietą olimpinėse užėmė aplinkosauga?

„Aplinkosauginė nauda buvo vienas labiausiai viešintų žaidynių prioritetų, – pastebi profesorius Davidas Zee, Rio de Žaneiro valstybinio universiteto okeanologas, kurį cituoja portalas vice.com. – Tačiau galiausiai jis liko paskutinis.“  
Rio de Žaneiras žadėjo „Žalias žaidynes“. Reuters nuotr.
Rio de Žaneiras žadėjo „Žalias žaidynes“. Reuters nuotr.

Tvaraus vystymosi plane, kuris pateikiamas kartu su pasiūlymu rengti olimpines žaidynes, sekmadienį pasibaigusios Rio de Žaneiro olimpiados organizatoriai išskyrė net devynis aplinkosauginius aspektus: nuo vandenvalos, švietimo, atsinaujinančios energetikos, oro kokybės, ekosistemų apsaugos iki žaliųjų statybų principų taikymo, miškų atkūrimo, ekologinio sertifikavimo ir atliekų tvarkymo.

Buvo žadamos „Žalios žaidynės“. Tačiau dar iki jų pradžios buvo aišku, kad dauguma šių pažadų liks neištesėti. Pavyzdžiui, organizatoriai tikino, kad 80 proc. nuotekų, kurias išleidžia 9 milijonai įlankos gyventojų bus bent iš dalies išvalytos, tačiau realybėje tas skaičius tesiekė 48 proc. ar net mažiau. Kaip pastebi specialistai, nors aplinkosauginiai kriterijai yra privalomi ir dažnai padidina organizatorių šansus surengti žaidynes, tačiau už jų neįgyvendinimą retai taikomos sankcijos.

Išsamiau apie tai pirmadienio, rugpjūčio 22 d., laidoje 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...