captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – žymus Rusijos kino režisierius Aleksandras Sokurovas

„Galbūt pasaulyje niekas iki galo ir nesupranta, kas buvo stalinizmas? Yra daugybė prieštaravimų – iš vienos pusės tai gigantiška griaunamoji, mirtina jėga, iš kitos pusės – kultūros proveržis. Daugianacionalinės kultūros proveržis ir daugelio kultūrų išsaugojimas. Ir tai ne vienintelis prieštaravimas, kuris buvo stalinizmo vystymosi laiku Sovietų sąjungoje“, – tokius kontraversiškus teiginius viešėdamas Vilniuje išsakė žymus Rusijos kino režisierius Aleksandras Sokurovas.
Stop kadras iš Aleksandro Sokurovo filmo „Frankofonija“.
Stop kadras iš Aleksandro Sokurovo filmo „Frankofonija“.

„Fotografai dalijasi savo įžvalgomis apie plika akimi dažnai nepastebimą šiuolaikinių miestų gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, užsiimti daržininkyste ant dangoraižių stogų, kai nebėra gėda auginti pomidorų, nes kaimynai gali pamanyti, kad neišgali jų nusipirkti prekybos centre“, – sako festivalio „Kaunas Photo“ meno vadovas Mindaugas Kavaliauskas. 

„Muzika arčiau mūsų – šis devizas mane lydi visą gyvenimą. Mes norime nustebinti klausytoją, priminti, kas sena ir parodyti naujos muzikos“, – į tradicinę „Akordeono muzikos savaitę“ kviečia jos sumanytojas Martynas Levickis.

„Pati žinomiausia fotografija – kur Čiurlioniai sėdi ant laiptelių tarsi amžiams sulipę. Populiariojoj sąmonėj Sofija yra mylimoji, nebyli Čiurlionio laiškų gavėja, bet per ilgus gyvenimo metus ji nuveikė labai įdomių dalykų“, – pastebi humanitarinių mokslų daktarė Eglė Kačkutė. Pasakojimas apie mažiau žinomus S. Kymantaitės-Čiurlionienės gyvenimo faktus.

Kodėl Roželė turi tapti Lietuvos prezidente? Atsakymas – rašytojo Andriaus Jakučiūno komentare.

Užsienio kultūros naujienos. Aukcione ketinama parduoti režisieriaus Andrejaus Tarkovskio darytas fotografijas. Jų kaina, manoma, sieks 500 tūkst. svarų.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ kontraversiški žymaus Rusijos kino režisieriaus Aleksandro Sokurovo pasisakymai ir pokalbis apie kiną.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 20 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...