captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: 25-eri metai nuo Maskvos pučo

Prieš 25-erius metus, 1991 metų rugpjūčio 19-ąją, prasidėjo tris dienas trukę įvykiai, įgiję pavadinimą „Rugpjūčio pučas“. Tą dieną buvo susikūręs bei paskelbęs tariamą savo „visuotinį valdymą“ Sovietų sąjungos Valstybinis Ypatingosios Padėties Komitetas. Konservatyvūs komunistai mėgino išgelbėti Sovietų sąjungą kariniu valstybės perversmu ir 1991 m. rugpjūčio 19 d. pranešė, kad tuometinis sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas, kuris atostogavo Kryme, dėl sveikatos problemų neva negali eiti pareigų, o valdžia pereina į pučistų rankas.
1991-ųjų pučas Maskvoje.  AFP/Scanpix nuotr.
1991-ųjų pučas Maskvoje. AFP/Scanpix nuotr.

Olimpiados apžvalga ir Lietuvos olimpiečių startai. 

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms artėjant prie pabaigos, laukiama paskutiniųjų Lietuvos sportininkų startų. Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionas Justinas Kinderis olimpinėse žaidynėse pasirodys jau antrą kartą. Po Londono olimpiados iškovojęs pasaulio čempiono titulą, sportininkas neslepia – Rio jis sieks medalio. Kaip atrodo pasiruošimas sudėtingoms penkių rungčių varžyboms? Atsakymai į šiuos klausimus – Indrės Anskaitytės dokumentiniame pasakojime iš Justino Kinderio treniruočių ir pasiruošimo Rio.

Ukrainoje 2016-ieji įeis į istoriją kaip neeilinių išpuolių prieš žurnalistus metai. Gegužę programišiai tūkstančius Ukrainos ir užsienio žurnalistų pavadino koloborantais ir internete paviešino jų asmeninius duomenis. Liepos pabaigoje žurnalistas Pavelas Šeremetas žuvo sprogus automobilyje įrengtai bombai. Nepaisant to, žiniasklaidos laisvės padėtį šalyje stebinčios nevyriausybinės organizacijos sako matančios nežymią pažangą. Šiemet užfiksuota kiek mažiau nei pernai – 129 įvairių žodžio laisvės pažeidimų, iš jų – apie 20 fizinių žurnalistų užpuolimų ir antra tiek grasinimų atvejų. Vaidos Pilibaitytės pasakojimas su rubrika „Naujienų žemėlapis“.

Rugpjūčio 19-ąją minima Pasaulinė fotografijos diena. Ta proga Karina Urbanavičiūtė domėjosi, kaip vyksta fotografijos studijos ir kokias galimybes jos suteikia. 

Per vieną dieną šimtai motociklininkų keliautojų ruošiasi apvažiuoti visą Lietuvą skersai ir išilgai įvairiais keliais ir taip suvienyti Lietuvą. Tokią ambicingą misiją su kelia Mototurizmo ralio rengėjai.

Laidą veda Darius Kuodis ir Artūras Matusas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

Rugpjūčio 19 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...