captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nedideliame šeimos vasarą veiklos turi visi

Ukmergės rajono Kartėnų kaime gyvenantys Ilona ir Audrius Smulskiai visos šeimos gyvenimą iš esmės pakeitė prieš 18 metų, kai iš Kauno persikraustė į kaimą ir ėmėsi ūkininkauti.
Audrius Smulskis su sūnumis.
Audrius Smulskis su sūnumis.

Ilona prieš tai dirbo dailininke apipavidalintoja, Audrius buvo lengvosios pramonės inžinierius. Dabar jau abu moka daug ūkiškų darbų, prie veiklos pratinami ir visi 5 vaikai, kurie daugiausia dirba moksleivių vasaros atostogų metu. Didžiausi tėčio pagalbininkai Rapolas ir Mantas. Kuo ypatinga  javapjūtė nedideliame šeimos ūkyje, kokios dar veiklos turi visi šeimos nariai?

Šiemet javapjūtės sąlygos labai sudėtingos. Gausiai palijus, beveik visuose šalies regionuose nuimta kiek daugiau negu pusė derliaus, kai kur javai gali likti ir nekulti. Ypatingai sudėtingoje padėtyje atsidūrė ūkininkai, kurie neturi grūdų valymo ir džiovinimo įrengimų, sandėliavimo patalpų. Dar blogiau, kad jie dažniausia naudojasi sėklų tiekėjų, trąšų ir augalų apsaugos priemonių pardavėjų kreditais, kuriuos šiemet reikia grąžinti iki spalio 1 d.  Nukritus grūdų supirkimo kainoms, dėl didelio grūdų drėgnumo patiriant papildomų išlaidų džiovinimo metu, dalis žemdirbių gali patekti į finansinius spąstus ir neturėti lėšų atsiskaityti su kreditoriais. Išeitį siūlo Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininko pavaduotojas, Kupiškio rajono ūkininkas Zigmas Aleksandravičius.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 19 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...