captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: ką verta žinoti apie dekoratyvines obelis?

Daugelis įsivaizduoja, kad obelys – tai sode auginami vaismedžiai, sunokinantys tik obuolius. Tačiau verta žinoti, kad selekcininkai, pasinaudodami gana didele obelų rūšių įvairove, sukūrė per 800 obelų veislių, skirtų aplinkos apželdinimui.
flickr.com nuotr.
flickr.com nuotr.

''Brandywine'' ir ''Katherine'' traukia akį ne tik gražių formų žiedais, bet ir neišsiskleidusiais pumpurais. ''Purple Prince'' ir ''Royalty'' išsiskiria dekoratyviais lapais. Geltonus vaisius sunokina ''Cinderella'', ''White Cascade'', raudonus – ''Candied Apple'', ''Centurion'', oranžinius – ''Bob White'', ''Snowdrift''. Ir tai tik kelios dekoratyvinės obelys. Kuo jos skiriasi nuo mums įprastų, ar sudėtinga jas auginti, kuo jos gali būti naudingos? Aiškins ir klausytojams patars sodininkas, ketvirtį amžiaus veikiančio medelyno įkūrėjas ir savininkas Romas Vrublevskis.

Rugpjūčio 18–20 dienomis Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje rengiama tarptautinė VIII kardelių paroda. Jos iniciatorius, žinomas mieste gydytojas Alfonsas Žobakas jau tris dešimtmečius turi pomėgį – kardelių selekciją. Jo išvestos šių gėlių veislės populiarios ne tik Lietuvoje, bet skina laurus ir Amerikoje. Pernai dėl vėsaus pavasario ir karštos bei sausos vasaros dalyvavo tik Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos nariai. Buvo pristatyti 147 eskponatai, iš kurių 36 – lietuviškos veislės. Apie šiemetinės parodos gėles ir jų augintojus bei lankytojus pasakos Alfonsas Žobakas.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, rugpjūčio 19 d., 12.12 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...