captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierius Aleksandras Sokurovas

„Europa man yra ramstis, kuris yra už nugaros. Jeigu aš neturėsiu jos kaip kultūros, visuomeninio gyvenimo, čia suformuotų demokratinių principų, pagal kuriuos Europoje ir gyvenama, aš pražūsiu“, – pasakoja kino režisierius Aleksandras Sokurovas.
Kino režisierius Aleksandras Sokurovas. DELFI nuotr.
Kino režisierius Aleksandras Sokurovas. DELFI nuotr.

„Norėjome tapti pavyzdžiu kitų homoseksualių vaikų tėvams: turėdami kitokią istoriją, galėjome sakyti tai, ką kiti nutylėdavo“, – pasakoja Judy Shepard, dėl homoseksualumo nužudyto Matthew Shepardo, apie kurį sukurtas dokumentinis filmas „Mattas Shepardas yra mano draugas“, mama.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje trys temos: naujovės brazilų literatūros pasaulyje, Boriso Groyso svarstymai apie meno ryšius su internetu ir  moderniojo meno rinkiniai Teherane.

„Europa man yra ramstis, kuris yra už nugaros. Jeigu aš neturėsiu jos kaip kultūros, visuomeninio gyvenimo, čia suformuotų demokratinių principų, pagal kuriuos Europoje ir gyvenama, aš pražūsiu“, – pasakoja Lietuvoje viešintis kino režisierius iš Rusijos Aleksandras Sokurovas. – Aš vienas iš tų, kurie savo siela, savo krauju, mintimis susijęs su europine praktika. Todėl viskas, kas šiandien vyksta Europoje, tiesiogiai liečia mano gyvenimą.“ Pokalbyje su režisieriumi, apie tai, kodėl filmas „Frankofonija“ vadinamas elegija Europai, apie tai, kodėl politiniai principai užgožia humanistinius, ir kodėl svarbu valstybėms išlaikyti nacionalines ypatybes.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 18 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...