captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie tobulintiną Lietuvos kultūros tarybos veiklą

„Tikrai niekas nevėluos, jokių didelių ir reikšmingų pakeitimų gairėse nėra. Yra darbo grupės parengtas projektas,  jis bus šiek tiek pakoreguotas pagal teisininkų pastabas ir artimiausiu metu bus pasirašytas. Viskas bus padaryta net anksčiau negu pernai“, – taip situaciją dėl galimo 2017 m. kultūros projektų finansavimo vėlavimo komentuoja kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis. BNS nuotr.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis. BNS nuotr.

„Jeigu rašai lietuviškai, lietuviškam leidiniui, gana riboja tas ankštas lietuviškas laukas: visi visus pažįsta, apie visus viską žino. Gal rašant užsienio auditorijai kritikai gali jaustis šiek tiek laisviau“, – svarsto internetinio žurnalo „Vilnius review“ redaktorius, poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvių kultūra nuo devintojo dešimtmečio nepasikeitė. Nors turite internetą ir naudojatės šiuolaikinėmis technologijomis, lietuvių nelaikyčiau modernia tauta. Todėl man ir patinka Lietuva, ji išsaugojo savo nacionalinę kultūrą“, – įspūdžiais apie Lietuvą dalijasi suomis Pauli. Pasakojimas apie 19 užsieniečių į Lietuvą pakvietusius lietuvių kalbos ir kultūros kursus. 

„Tikrai niekas nevėluos, jokių didelių ir reikšmingų pakeitimų gairėse nėra. Gaires rengia ministras, ir aš jas parengsiu tikrai gana greitai, o kitą dieną jau galima skelbti konkursą. Yra darbo grupės parengtas projektas, jis bus šiek tiek pakoreguotas pagal teisininkų pastabas ir artimiausiu metu bus pasirašytas. Viskas bus padaryta net anksčiau negu pernai“, – taip situaciją dėl galimo 2017 m. kultūros projektų finansavimo vėlavimo komentuoja kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Praėjusią savaitę Lietuvos Kultūros taryba išplatino pranešimą, kuriame tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė teigia, jog: „Likus vos kiek daugiau nei mėnesiui iki planuoto pirmojo finansavimo konkurso paskelbimo ketinama vienašališkai atlikti pagrindinio finansavimo dokumento, pakeitimus. Tai, kad šis dokumentas dar nėra patvirtintas ir vis atliekami nauji pakeitimai, verčia Kultūros tarybą konstatuoti, kad laiku kitų metų finansavimo konkurso paskelbti nepavyks“. Pokalbis studijoje su kultūros ministru Š. Biručiu bei Kultūros tarybos nare, literatūrologe Gintaute Žemaityte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 10 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...