captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: menininkė Guoda Jaruševičiūtė ir teatro trupė „BraveNewWorlds“

„Kiekvieno spektaklio kūrybinis procesas prasideda nuo vaizdinio – tai gali būti bet kas: nuotrauka, meno kūrinys ar kraštovaizdis, kuris kūrybinių laboratorijų ieškojimuose virsta kostiumu, personažu ar objektu erdvėje. Kuriame savotiškus paveikslus, juos lyginame tarpusavyje, gretiname, dėliojame savotiška eilės tvarka, taip atsiranda seka, kartais ir istorija“, – teatro trupės „BraveNewWorlds“ išskirtinumą pabrėžia viena grupės narių scenografė, režisierė Guoda Jaruševičiūtė.
„BraveNewWorlds“. Asmeninio archyvo nuotr.
„BraveNewWorlds“. Asmeninio archyvo nuotr.

„Čia buvęs papilys-gyvenvietė, tai – seniausia Klaipėda – XIII amžius. Toks radinys archeologams didžiausia laimė. Dėl dėkingų gamtinių sąlygų išliko daug sienų, šulinys. Giliau mes jau nieko nerasime. Čia svarbiausias atradimas, galėsiantis perrašyti miesto istoriją“, – sako šiemet Klaipėdos piliavietės kasinėjimams vadovaujantis humanitarinių mokslų daktaras, archeologas Gintautas Zabiela.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Balsas labai daug išduoda apie žmogų. Jis išduoda ir emocinę būseną. Kiekvienas žino, kad, kai būname prislėgti, balsas skamba vienaip, kai džiaugiamės, esame euforijoje, – dar kitaip. Visų pirma tai yra emocijos ir įpročio atspindys, galų gale, to, kiek žinome apie savo balsą“, – sako aktorė Jūratė Vilūnaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie tai, kaip veikia mūsų balsas ir ar tinkamai juo naudojamės.

„Mes kalbame vaizdais. Kiekvieno spektaklio kūrybinis procesas prasideda nuo vaizdinio – tai gali būti bet kas: nuotrauka, meno kūrinys ar kraštovaizdis, kuris kūrybinių laboratorijų ieškojimuose virsta kostiumu, personažu ar objektu erdvėje. Kuriame savotiškus paveikslus, juos lyginame tarpusavyje, gretiname, dėliojame savotiška eilės tvarka, taip atsiranda seka, kartais ir istorija“, –  teatro trupės „BraveNewWorlds“ išskirtinumą pabrėžia viena grupės narių scenografė, režisierė Guoda Jaruševičiūtė. Pokalbis su G. Jaruševičiūte, 2011 metais Londono Nacionalinio teatro apdovanojimuose „Linbury Prize" įvertinta kaip viena iš 12 geriausiai pasirodžiusių jaunųjų Didžiosios Britanijos scenografų, ir trupės nare scenografe Kate Lane – apie spektaklį „Trejybė“, kuriame kalbama apie moteriškumą ir religiją kaip kultūrinę sistemą, kūrybą, paremtą vaizdiniais ir teatro trupę „BraveNewWorlds“.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 17 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...