captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – fotografijos istorikas, fotožurnalistas Virgilijus Juodakis

„Fotožurnalistikoje neliko pasakojimo apie žmogų, tik iliustracijos – du žmonės, du žmonės, tas su žmona, tas su simpatija, tas su penkta žmona. Ne tik fotožurnalistai, bet pirmiausia leidinių redaktoriai turi žinoti, kaip iš įvairių plytų pastatyti gerą namą“, – sako Lietuvos fotografijos istorikas, fotožurnalistas Virgilijus Juodakis.  
Fotografijos istorikas<br> fotožurnalistas Virgilijus Juodakis. D. Versecko nuotr.
Fotografijos istorikas
fotožurnalistas Virgilijus Juodakis. D. Versecko nuotr.

„Jis buvo aukštesnio rango reporteris: kaip ir kiti fiksavo gyvenimo realijas, bet sugebėdavo plačiau, giliau pažvelgti“, – apie šviesaus atminimo fotografą Marių Baranauską pastebi kolega Raimondas Urbakavičius. Reportažas iš M. Baranauskui skirtos parodos „Laiko reportažai“.   

„Statyti tiltą Krasnagrūdoje pradėjome seniai. Ne tuščioje vietoje. Atstatome jį. Kur benuvyktume, atkuriame suplėšytas bendruomenės audinio gijas“, – sako Krzysztofas Czyzewskis, vienas iš Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, Česlavo Milošo dvare, įsikūrusio unikalaus kultūrų, tautų ir menų centro „Pogranicze“ įkūrėjų. Tilto atstatymas čia jau tapo tradicija, kur laukiami visi. 

„Draugai sako – sukurk linksmesnės muzikos. Bet negaliu taip paprastai nuspręsti. Kaip jaučiuos tuo metu, tokią muziką ir kuriu“, – sako atlikėjas Ignas Pociūnas, scenoje prisistatantis slapyvardžiu „Daddy Was a Milkman“. Pažintis su per metus Lietuvoje išpopuliarėjusiu elektroninės muzikos atlikėju.

„Kokios knygos turi įtakos lietuviško viešojo kalbėjimo kokybei? Nekalbu apie besaikį citavimą ir sekimą tomis knygomis tarsi Biblija, bet apie išsilavinimą – tai, kas perskaičius liktų kokiame atminties užkaboryje“, – apie knygas ir idėjas komentare kalba filosofas Kęstas Kirtiklis.

Užsienio kultūros naujienose – apie vieną didžiausią pasaulyje menų festivalį Edinburge, kur dalyvauja ir Lietuvos atstovai. Taip pat apžvelgsime į labai retą teismo bylą, kai žinomas dailininkas bando įrodyti, kad paveikslas, po kuriuo pasirašyta jo vardu, yra ne jo.

Ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksim su fotografijos istoriku, fotožurnalistu Virgilijumi Juodakiu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 13 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 14 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close