captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: psichologinė pagalba vėžiu sergančiam žmogui

Meno terapijos ir psichologinio konsultavimo projektas „Mylintys gyvenimą“ – tai trejų metų trukmės socialinė programa vėžiu sergantiems ligoniams ir jų šeimos nariams.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.

vėžiu, o apie 16 tūkst. šiuo metu gyvena su šia liga. Daugelio užsienio ekspertų tyrimai rodo, kad profesionali psichologinė pagalba susidūrus su onkologine liga mažina emocinę įtampą, nerimo bei depresijos simptomus, stresą bei nuovargį, pagerina bendrą sergančiųjų gyvenimo kokybę, padeda kontroliuoti skausmą, taip pat trumpėja pacientų buvimo ligoninėje trukmė. Šiuo metu su įvairiais vėžiniais susirgimais kovoja apie 8 tūkst. moterų ir tik maža dalis jų kreipiasi pagalbos į psichologijos terapijos specialistus. Tuo metu būtent moterims yra itin sudėtinga kovoti su šia liga, kadangi gydymo metu ypač nukenčia jų moteriškumas, išvaizda. Apie tai laidoje kalbėsime su Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologe Sandra Birbilaite.  

Širdies ligos – dažniausia mirčių priežastis. Minėdami infarkto žinomumo dieną, prisiminkime, kas labiausiai kenkia širdžiai.

Narkotikų vartojimo tendencijos ir pokyčiai apžvelgti metinėje Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro ataskaitoje. „Šių metų ataskaita parengta svarbiu ir sudėtingu Europai laikotarpiu“, – sako ES narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro direktorius Wolfgangas Götz. – „Turime žvelgti taip plačiai, kad galėtume tinkamai reaguoti į sudėtingą ir dinamišką šiandienos narkotikų problemos reiškinį Europoje. Mūsų laukia daugelis tiek naujų, tiek senų iššūkių.“

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, lapkričio 24 d., 11.03 val., kartojama lapkričio 29 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close