captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ekologiški žolynai auginami senelių sodyboje

Atokiame Šimaičių kaime Ukmergės rajono pakraštyje senelių sodyboje dabar tvarkosi anūkė – Giedrė Radzevičiūtė. Baigusi lietuvių kalbos ir literatūros studijas, dabar yra mokytoja – metodininkė, tapo komunikacijos specialiste, tačiau susižavėjo ir vaistažolių auginimu bei rinkimu natūraliose pievose. Kuo ypatingas Žolinių metas žolininkei, kokias vaistažoles derėtų turėti kiekvienuose namuose?
Giedrė Radzevičiūtė.
Giedrė Radzevičiūtė.

Jau beveik šešis dešimtmečius gyvuojanti Kelmės rajono Šedbarų kapela yra vienas iš trijų Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyriaus meno mėgėjų kolektyvų ir, beje, labiausiai žinomas šalyje. Suprantama, pasikeitė kelios kapelos muzikantų ir dainininkų kartos, sėkmingai dalyvauta įvairiuose konkursuose, dainų šventėse, su koncertais aplankyta daugybė kaimų, miestelių ir miestų. Kaip pavyksta kaime suburti  muzikai atsidavusių žmonių? – pasakoja visų trijų kolektyvų meno vadovas Stasys Butkus

Rugpjūčio 15d.– Žolinė. Lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Moterys per Žolines rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Tačiau tarybiniais laikas net ir Žolinių šventė buvo draudžiama. Prisiminimais apie anuos laikus, pastabomis kaip dabar jaunimas pasitinka Žolines pasidalins Ignalinos rajone Mažulonyse gyvenantis Arminas Norkus.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį rugpjūčio 15d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...