captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie kino edukaciją Lietuvoje

„Silpniausia grandis yra kino edukacijos institucionalizavimas, ypač stinga institucijų bendradarbiavimo tarpusavyje“, – sako „Meno avilio“ kino edukacijos specialistė Gintė Žulytė.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Tas žaislų arba pašalpų atnešimas skatina priklausomybę toliau siekti pašalpų“, – apie problemas, kurias sukelia materialus požiūris į pagalbą vaikams globos namuose, pasakoja menininkas Algirdas Gataveckas, kartu su broliu pristatantis socialinį projektą „Nebereikia dovanų – reikia šeimos“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ir dabar atsiplėšti nuo vinilo negaliu. Atrodo dar gyveni, dar kvėpuoji, dar aplink jo yra ir labai džiugu, kad vinilas vis dar pulsuoja“, – sako vienintelės buvusios Vilniaus plokštelių studijos redaktorė Zinaida Nutautaitė.

„Silpniausia grandis yra kino edukacijos institucionalizavimas, ypač stinga institucijų bendradarbiavimo tarpusavyje, – sako „Meno avilio“ kino edukacijos specialistė Gintė Žulytė. – Man atrodo, per tuos dešimt metų nedaug kas pasikeitė – kaip nebuvo to bendro darbo, taip jo ir nėra, o mums jis būtų itin svarbus, pavyzdžiui, su ŠMM galėtume rengti bendras ugdymo programas, susijusias su kinu.“ Kokia kino edukacijos situacija Lietuvoje? Kodėl kino edukacija naudinga? Ir ar augantis jaunimo susidomėjimas kinematografija ir kino edukacinėmis veiklomis nėra trumpai truksianti mada? Apie tai – pokalbyje su „Meno avilio“ kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte, Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vyr. specialiste Jurgita Kažukauskaite-Sarnickiene ir kino centro „Skalvija“ edukacinių programų koordinatore Goda Sosnovskiene.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close