captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kompozitorė Egidija Medekšaitė

„Kadangi teko studijuoti tekstilės dizainą ir inžineriją, man buvo aišku, kad visi audiniai turi struktūrą, ritmą, spalvas, sistemą. Ir kai tuo pačiu metu studijavau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pamąsčiau, kodėl gi nepabandžius viso to sujungti, transformuoti, juk muzikos kūrinio sudedamosios dalys tos pačios“, – pasakoja kompozitorė, dr. Egidija Medekšaitė.
LMIC nuotr.
LMIC nuotr.

„Gali turėti savo stalčiuje eilėraščių krūvą, bet jeigu tu jų niekam neskaitysi ir neparodysi, niekas nežinos apie tai, kad kuri. Taip pat ir su kitais darbais“, – sako menininkas Stasys Eidrigevičius, Trakų salos pilyje pristatęs savo plakatų parodą „Laurų vainikas“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje –  apie garsią italų fotografę, Niujorke raginančią nelankyti zoologijos sodų, nes juose žmonės, girdi, netinkamai elgiasi su gyvūnais; apie Niujorke prasidėjusį vasaros muzikos festivalį, skirtą ne tik W. A. Mozartui.

„Kadangi teko studijuoti tekstilės dizainą ir inžineriją, man buvo aišku, kad visi audiniai turi struktūrą, ritmą, spalvas, sistemą. Ir kai tuo pačiu metu studijavau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pamąsčiau, kodėl gi nepabandžius viso to sujungti, transformuoti, juk muzikos kūrinio sudedamosios dalys tos pačios“, – savo disertacijos temą – muzikos ir tekstilės sintezę – ir kūrybinį pobūdį argumentuoja Egidija Medekšaitė, pirmoji lietuvė moteris kompozitorė, apsigynusi muzikos daktaro laipsnį Durhamo universitete Jungtinėje Karalystėje. Pokalbis su kompozitore apie neįprastą kūrybinį procesą, pirmiausia braižant tekstilinį vaizdą ir tik vėliau jį perkeliant į penklinę, ne kartą įvertintą unikalią kūrybą ir atsakomybę, kuriant pagal užsakymus. 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...