captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinio kino režisierė Oksana Buraja

„Kiekvienas filmas – savotiška menininko išpažintis. Kalbu apie reiškinius, kurie man svarbūs ir noriu pasidalinti su kitais. Tai nelengva“, – prisipažįsta režisierė Oksana Buraja.
Dokumentinio kino režisierė Oksana Buraja. BFL nuotr.
Dokumentinio kino režisierė Oksana Buraja. BFL nuotr.

„Kiekvienas filmas – savotiška menininko išpažintis. Kalbu apie reiškinius, kurie man svarbūs ir noriu pasidalinti su kitais. Tai nelengva“, – prisipažįsta O. Buraja, kurios „Liza, namo!“ išrinktas geriausiu festivalio „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis baltijos kinas“ lietuvių trumpu filmu.  

„Šiandien vyraujančią redagavimo politiką pavadinčiau chaosu. Kas kaip nori, tas taip elgiasi. Redaktorius leidžia sau kištis į svetimus tekstus kiek tik nori, o autorius pareiškia, kad tai jo knyga ir leidžia ją su visomis klaidomis“, – knygos autoriaus ir redaktoriaus santykius apibūdina filosofas Romualdas Ozolas.  

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, „Voruta“ apžvalga.  

„Paroda suteikia galimybę pasižiūrėti į save kitų dailininkų kūrybos kontekste. Įdomu stebėti kartas, kur link jos eina ir kaip veikia viena kitą“, – sako Knygos meno parodos diplomantė dailininkė Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė.  

„Kiekvienas filmas – savotiška menininko išpažintis. Kalbu apie reiškinius, kurie man svarbūs ir noriu pasidalinti su kitais. Tai nelengva“, – prisipažįsta O. Buraja, kurios dokumentinė juosta „Liza, namo!“ išrinkta geriausiu festivalio „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis baltijos kinas“ lietuvių trumpu filmu. Tai istorija apie begalinį vaiko norą išsilaisvinti iš grubių tėvų pasaulio. Kaip priartėti prie herojaus jo nepažeidžiant? Kaip kūrėjui išlikti originaliu šiuolaikinio kino mozaikoje? Pokalbis su O. Buraja apie subtilų tikrovės perteikimą vaizdais.  

Ved. Alma Valantinienė.  

„Ryto allegro“ lapkričio 23 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...