captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino kritikė Živilė Pipinytė

„Man labai svarbu suprasti, kas atsitiko per Nepriklausomybės metus, kodėl atsidūrėme tokioje tikrovėje. Tačiau nerandu tų atsakymų nei lietuvių kine, nei literatūroje, neturime nė vieno kokybiško dienraščio. Tada savaime pasijunti išstumtas ir bandai susikurti savo erdvę“, – apie mūsų kultūrą pastebi kino kritikė Živilė Pipinytė.
Kino kritikė Živilė Pipinytė. ELTA nuotr.
Kino kritikė Živilė Pipinytė. ELTA nuotr.

Kultūros taryba išplatintame pranešime teigia, kad gali vėluoti ateinančių metų kultūros projektų finansavimas, nes iki šiol Kultūros ministerija nepatvirtino finansavimo gairių. Kodėl vėl kilo įtampa tarp Kultūros ministerijos ir Kultūros tarybos? Kaip tai gali pakenkti kultūros įstaigoms? 

Tęsiame pasakojimų ciklą iš Palestinos. Lankysimės Betliejaus universitete, kur studijuoja daugiau nei 3000 tūkstančiai musulmonų ir krikščionių studentų. Kaip sugyvena skirtingos kultūros, religijos? 

Užsienio kultūros naujienose – žvilgsnis į ilgąjį prestižinės Bukerio literatūros premijos sąrašą ir apie tai, kokiose netikėtose vietose laikomi Berlyno sieną suformavę betono blokai.

Kaip pokemonai keičia mūsų tikrovę, komentare pažvelgs menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Kinas po atviru dangumi tapo mada, kiekvienas didesnis miestas tai laiko prestižo reikalu. Tai atėjo su nostalgijos, vintažo banga. Dar anksti sakyti, ar toks kino žiūrėjimas taps tradicija, ar tai tėra trumpa užgaida“, – apie vasaros vakarais po atviru dangumi rodomus filmus pastebi kino kritikas Gediminas Kukta.

„Kinas išgyvena tarpulaikį. Kalbam apie filmus, kurie neturi didelės vertės, bet jie užkabina tai, ką kinas dabar labai dažnai pamiršta. Vis labiau stinga psichologinio kino, tarpusavio santykių, jausmų“, – pastebi kino kritikė Živilė Pipinytė. Su ja sėsim ir pakalbėsim apie kiną ir kitus mūsų kultūros reiškinius.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 6 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugpjūčio 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...