captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Vakarų baltarusių vestuvių papročiai

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse atidaryta paroda „Vakarų Polesės vestuvės“, atvežta iš Baltarusijos valstybinio liaudies architektūros ir buities muziejaus.

Parodoje pristatomi šventiniai tautiniai kostiumai, muzikos instrumentai, nuotraukos bei namų apyvokos daiktai, kurie papasakos Baltarusijos Vakarų Polesės vestuvių istoriją. Vestuvės prasidėdavo apeigomis nuotakos namuose (piršlybos, užgertuvės, jaunosios pasodinimas ant duonkubilio, pasiruošimo šeštadienis, pyragų kepimo apeigos), pasiekdavo savo kulminaciją (vestuvinis stalas ir sutuoktuvės) ir baigdavosi ritualais jaunikio namuose (jaunųjų sutiktuvės, nuotakos kraičio audinių demonstravimas, „antklodės nuėmimo“ apeigos). Vakarų Polesė – savitas regionas Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos teritorijoje. Jis unikalus, nes būtent čia iki šių dienų yra išlikusi įvairiapusė senovės kultūra: tautosaka, tradicijos ir papročiai, menai ir amatai.

„Kolekcionuoju ne daiktus, bet įspūdžius ir patirtis", – taip savo nesibaigiančias keliones apibūdina vilnietė Miroslava Duchnovič (Mirosława Duchnowicz), kuri dar vadina save „bename klajokle“.  Be kelionių neįsivaizduojanti savo gyvenimo moteris – laidos viešnia.

„Santara“ –  rugpjūčio 5 d., penktadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...