captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie iniciatyvą „Kelionės kultūros keliais“

„Lietuvoje yra daugybė kultūros paveldo paminklų ir vietų, kurios gali papasakoti įdomių istorijų apie mūsų šalies ir viso regiono istoriją. Norime paskatinti žmones lankyti prasmingas Lietuvos vietas ir dalintis savo patirtimi su kitais žmonėmis, kuriant kelionių kultūros keliais maršrutus“, – sako iniciatyvos „Kelionės kultūros keliais“ vadovas Vytenis Ardišauskas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Turime parodyti dar labai jaunam žmogui, kad egzistuoja prasminga ir įdomi alternatyva ir išugdyti poreikį kitokiam turiniui. Edukacija – vienas iš pagrindinių mūsų darbų“, – sako po vasaros atostogų atsinaujinusio kino centro „Skalvija“ Vilniuje direktorė Vilma Levickaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – Mykolo Drungos žvilgsnis į Zalcburgo vasaros muzikos festivalį ir britų kompozitoriaus Thomaso Adeso operos „Angelas Naikintojas“ pasaulinę premjerą, kuriai jis pats ir dirigavo.

„Lietuvoje yra daugybė kultūros paveldo paminklų ir vietų, kurios gali papasakoti įdomių istorijų apie mūsų šalies ir viso regiono istoriją. Geriausias būdas tas vietas pažinti smagiai leidžiant laisvalaikį – keliauti ir aplankyti. Todėl mūsų projekto tikslas yra paskatinti žmones lankyti prasmingas Lietuvos vietas ir dalintis savo patirtimi su kitais žmonėmis, kuriant kelionių kultūros keliais maršrutus“, – sako iniciatyvos „Kelionės kultūros keliais“ vadovas Vytenis Ardišauskas. Projekto autoriai pastebi, kad tik maža dalis gausaus Lietuvos kultūros paveldo sulaukia dėmesio ir lankytojų. Todėl nuspręsta susieti nekilnojamą ir kilnojamą paveldą įvairiomis istorijos, paversti realiais ar virtualiais kelionių maršrutais ir tokiu būdu pasiekti didesnio paveldo žinomumo, supratimo bei lankomumo. Portale galima pasinerti į XVII amžiaus studento gyvenimą ar susipažinti su didžio karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus žygiais. Pokalbis studijoje apie „Keliones kultūros keliais“ su V. Ardišausku.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 4 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...