captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vasara nuvylė Lietuvos bitininkus

Šalies bitynuose dabar laikoma apie 170 tūkst. bičių šeimų. Paprastai kasmet skirtinguose regionuose medaus prikopinėjama labai nevienodai. Dabar, kai medunešio liko tik pora savaičių, šalies bitininkai kaip susitarę tvirtina, kad vasarinio medunešio visur būta prasto. O ir per likusį laiką medaus derlius iš esmės nepadidės.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Dirbantys apie 30 ha nuosavos ir maždaug tiek pat nuomojamos žemės Jurbarko rajone, Klangiuose, Kristina ir Albertas Ragaliauskai užsiima mišria gamyba: laiko 25 pienines karves, augina javus. Trečiadienio „Gimtojoje žemėje“ jie prisiminė kaip kūrė pavyzdžiu galinti būti prekinį savo šeimos ūkį. Antrojoje pasakojimo dalyje ūkininkų mintys apie visavertį, dvasiškai turtingą gyvenimą kaime, be ko, pasak jų, vargiai įmanoma sėkminga ūkinė veikla.

Rajonuose pastebimi nauji reiškiniai. Kai kuriuose jų veiklus jaunimas kuria žiniasklaidos priemones. Rokiškyje nuo vasaros pradžios internete galima girdėti Rokiškio radiją, kurio sumanytojas Vygantas Diržys džiaugiasi, kad daugiausia iniciatyvos rodo jaunimas. Nemažiau įdomus projektas gimė ir Kupiškyje, kur ilgametes žurnalistines tradicijas puoselėjanti Briedžių šeima įkūrė interneto dienraštį – temainfo.lt.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 4 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...