captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Cecho“ šuolį į Europą

„Tai – nuo Janukovyčiaus laikų likusi korupcija, – apie Ukrainos valdžios paramą menui pasakoja Kijevo šiuolaikinio meno galerijos „Cechas“ vadovas Oleksandras Ščeluščenka, atidaręs „Cecho“ padalinį Vilniuje.
Oleksandras Ščeluščenka<br> DELFI nuotr.
Oleksandras Ščeluščenka
DELFI nuotr.

„Turime intelektinę periferiją. Čia nėra tos unifikacijos, kuri būdinga centrui. Gražu, centras unifikuotas, mes vienodi visi kaip balandėliai. Bet periferijoje gimsta semantinis branduolys, jis parodo tai, kas būdinga visiems. Periferijoje – pats skonis“, – akademinės stovyklos „Literatūros salos“ rengtoje diskusijoje „Kultūros periferijų dabartis“ sakė etnolingvistė Kristina Rutkovska.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuviškos žiniasklaidos kalba sausoka, dažnai pasigendu gyvesnių, spalvingesnių pasakymų ir žodžių“, – pastebi Prancūzijos radijo žurnalistė Lietuvoje, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė Marielle Vitureau, taip pat verčianti straipsnius iš lietuvių kalbos prancūzų spaudai.

„Tai – nuo Janukovyčiaus laikų likusi korupcija, – apie Ukrainos valdžios paramą menui pasakoja Kijevo šiuolaikinio meno galerijos „Cechas“ vadovas Oleksandras Ščeluščenka, atidaręs „Cecho“ padalinį Vilniuje. – Visi muziejų direktoriai – savi, anie savi, pinigus mėto. Oligarchai. Pas mus viskas labai sunku. Korupcija ne tik politikoje, bet ir mene, ir visur. Kol kas nematau, kad kažkas pasikeis.“ „Reikia suprasti, kad menas – neįtikėtinai galingas dalykas, svarbus šalies įvaizdžiui, pritraukiantis dėmesį. Tai, kad menininkai neremiami valstybės, yra didžiulė spraga“, – jam pritaria ir „Ceche“ savo kūrybą pristatanti menininkė Valya. Pokalbyje apie tai, kodėl galerijai „Cechas“ Vilnius – naudingas ir kodėl žmonės nenori matyti sukrečiančio meno.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 3 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...