captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Namai namučiai“: ar gera gyvūnams zoologijos sode?

Tarptautinės laukinius gyvūnus ginančios organizacijos „Born Free“ atstovai neseniai lankėsi Lietuvoje, buvo atliekamas Europos zoologijos sodų tyrimas. Lietuvoje buvo įvertinti penki zoologijos sodai: du oficialiai pripažinti Vyriausybės ir trys veikiantys, bet licencijos neturintys zoologijos sodai.

Tarptautinės laukinius gyvūnus ginančios organizacijos „Born Free“ atstovai neseniai lankėsi Lietuvoje, buvo atliekamas Europos zoologijos sodų tyrimas. Lietuvoje buvo įvertinti penki zoologijos sodai: du oficialiai pripažinti Vyriausybės ir trys veikiantys, bet licencijos neturintys zoologijos sodai. Nustatyta, kad Europos Tarybos Direktyvos reikalavimų vykdymas Lietuvoje yra minimalus, nes be kitų priekaištų buvo išsakyta, jog daugelis aptvarų yra nehigieniški ir gali kelti pavojų gyvūnų sveikatai ir gerovei. Zoologijos sodai mažai rūpinasi esminiais gyvūnų biologiniais, erdviniais ir elgesio poreikiais.

Studijoje – Lietuvos Gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė ir Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius. 

Vedėja  Alvyda Bajarūnaitė.

„Namai namučiai“ – lapkričio 26 d., pirmadienį, 15.05 val., kartojama lapkričio 27 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...