captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: iliustratorius, grafikos dizaineris Martynas Pavilonis

„Anksčiau, kol dar mokiausi, žmonės rašydavo, manydami, kad tiesiog paišau ir galiu viską nupaišyti, o dabar užsakymai išsigrynino iki to, kad jiems reikia tik to, ką kuriu būtent aš“, – kūrybinę virtuvę atveria grafikos dizaineris Martynas Pavilionis, pirmasis iš Lietuvos menininkų įtrauktas į prestižinį reklamos žurnalo „Lürzer's Archive“ to paties pavadinimo geriausių iliustratorių albumą.
Grafikos dizaineris Martynas Pavilonis. Asm. archyvo nuotr.
Grafikos dizaineris Martynas Pavilonis. Asm. archyvo nuotr.

„Norėjau parodyti, kad opera gali būti gyva, kinematografiška, kad ji gali būti skirta ne vien elito žmonėms“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė, D.Pučinio operą „Bohema“ pastačiusi su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Pasak meno kritiko Vaido Jauniškio, kolūkietišką skulptūrą ant Žaliojo tilto postamento vienai dienai pakeitęs automobilis atsitiktinumo dėka tapo ženklu, vaizdžiai rodančiu, kurlink judame – iš agrarinės visuomenės pereiname į vartotojišką. Su rubrika „Požiūris“ – dar kartą apie Žaliojo tilto ideologiją.

„Labiausiai man patinka paprastai, nieko negalvojant paišyti. Jei kalbėčiau apie kitų žmonių užsakymus, tai geriausia, kai kiti žmonės neapriboja ir parašo tik „yra tokia ir tokia idėja, mums labai patinka tavo darbai, todėl daryk taip, kaip tu pats įsivaizduoji“. Kai ta laisvė yra, dirbti labai smagu ir gera. Anksčiau, kol dar mokiausi, žmonės rašydavo, manydami, kad tiesiog paišau ir galiu viską nupaišyti, o dabar užsakymai išsigrynino iki to, kad jiems reikia tik to, ką kuriu būtent aš“, – kūrybinę virtuvę atveria grafikos dizaineris Martynas Pavilionis, pirmasis iš Lietuvos menininkų įtrauktas į prestižinį reklamos žurnalo „Lürzer's Archive“ to paties pavadinimo geriausių iliustratorių albumą. Pokalbis su M. Pavilioniu apie ypač savitą kūrybos stilių, meilę ir nemeilę darbams bei meditaciją paišant.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugpjūčio 2 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close