captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Keliaujančias architektūros dirbtuves“

„Lietuva nėra tik trys didieji miestai. Mažieji miesteliai yra svarbi, deja, dažnai užmiršta dalis, kurioje ryškiausiai matomi šalies savitumai. Siekiame didesnės projekto kultūrinės skvarbos ir bandysime suprasti bei surasti miestelio identitetą“, – teigia penkiuose mažuosiuose Lietuvos miesteliuose vyksiančio kultūrinio edukacinio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ kuratorius menotyrininkas Justinas Kalinauskas.
Menotyrininkas Justinas Kalinauskas. Rasos Pupelytes nuotr.
Menotyrininkas Justinas Kalinauskas. Rasos Pupelytes nuotr.

„Dairydamasi po kitus Lietuvoje vykstančius festivalius vis aiškiau matau „Birštono vasaros menų akademijos“ išskirtinius bruožus, kurie galėjo išryškėti tik puikioje Birštono kultūros infrastruktūroje. Gausybė svetingai nusiteikusių birštoniečių leidžia ir siekti meistriškumo, ir kurti, ir dalintis sukaupta patirtimi ne tik tarpusavyje, bet ir su kurorto svečiais“, – sako Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė kompozitorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Žurnalo „Kultūros barai” apžvalga su vyr. redaktore Laima Kanopkiene.

„Lietuva nėra tik trys didieji miestai. Mažieji miesteliai yra svarbi, deja, dažnai užmiršta dalis, kurioje ryškiausiai matomi šalies savitumai. Siekiame didesnės projekto kultūrinės skvarbos ir bandysime suprasti bei surasti miestelio identitetą. Miestelius lankys ir savo patirtimi dalinsis ir architektai, ir viešosiose erdvėse kuriantys menininkai, akademinio lauko tyrėjai, kitų sričių savanoriai. Vaikams įdomu susipažinti su skirtingų disciplinų profesionalais, sužinoti, ką jie veikia, suprasti, kad viešoji erdvė gimsta iš daugybės skirtingų detalių. Šių metų projekto ašis ir simbolis – kūrybines dirbtuves lydėsiantis keliaujantis kultūrinis inkubatorius“, – pasakoja penkiuose mažuosiuose Lietuvos miesteliuose vyksiančio kultūrinio edukacinio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ kuratorius menotyrininkas Justinas Kalinauskas. Pokalbis studijoje su J. Kalinausku ir projekto koordinatore architekte Rasa Chmieliauskaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 29 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...