captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: aptarė Lietuvos ir Latvijos žemdirbiams aktualias problemas

Liepos 28 d. Vilniuje, Žemės ūkio ministerijoje, susitikę Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Latvijos žemės ūkio ministras Janis Duklavs aptarė svarbiausias abiejų šalių žemės ūkio aktualijas: afrikinio kiaulių maro situaciją, pieno sektoriaus, žuvininkystės, ES paramos ir kiti klausimus. Kuo šis susitikimas gali būti naudingas mūsų šalies žemdirbiams?
Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Latvijos žemės ūkio ministras Janis Duklavs. europe.eu nuotr.
Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Latvijos žemės ūkio ministras Janis Duklavs. europe.eu nuotr.

Buvę miestiečiai Ona ir Gediminas Sungailai, pagal specialybę inžinieriai, Šilalės rajone Naujojo Obelyno kaime sukūrė rimtą augalininkystės ūkį. Be įprastų javų, čia augina šilauoges, braškes ir smidrus, laiko 20 bičių šeimų. Anot šeimininkų, pradžioje teko mokytis ir iš savo, ir iš kitų klaidų, o dabar jau didesnių bėdų išvengia ir net galvoja apie kitų kultūrų pasirinkimą.

Jau tris dešimtmečius gyvuojanti Šilalės bitininkų draugija „Vaškas“ vienija 50 rajono bitininkų. Kelis kartus per metus jie renkasi spręsti pačių aktualiausių bitininkams problemų, iš kurių opiausia – varozės liga. Bendromis jėgomis, pasak draugijos pirmininko Kęstučio Ačo, pavyksta ją įveikti, tad praėjusią žiemą pavyko išsaugoti beveik visas bičių šeimas. Dabar draugijos nariai turi smagesnių rūpesčių – ruošiasi jubiliejinei 40-ajai šalies bitininkų šventei, kuri vyks Šilalės rajone.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close