captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie fotografo Mariaus Baranausko (1931–1995) „Laiko reportažus“

„Jis buvo linkęs verčiau dirbti, negu kalbėti apie fotografiją. Ir, žinoma, fotografavo daugiau, negu pagal darbą reikėjo. Marius visada ieškojo kažko naujo“, – prisimena fotografijos istorikas dr. Virgilijus Juodakis.
Fotografas Marius Baranauskas.
Fotografas Marius Baranauskas.

„Reikšmingiausių knygų sąrašas mums būtų labai svarbus pristatant lietuvių vaikų literatūrą plačiajam pasauliui, svarstant leidybos ir skaitybos problemas, diskutuojant dėl pagrindinės mokyklos programų ir dar daugeliu kitų atvejų“, – dalyvauti apklausoje (www.lnb.lt/100knyguvaikams) dėl reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams kviečia idėjos autorius ir projekto vadovas dr. Kęstutis Urba.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – nauja Barenboimo-Saido muzikos akademija Berlyne: taikos paieškos per muzikinį arabų ir žydų bendradarbiavimą Vokietijoje.

„Jis buvo linkęs verčiau dirbti, negu kalbėti apie fotografiją. Ir, žinoma, fotografavo daugiau, negu pagal darbą reikėjo. Marius visada ieškojo kažko naujo“, – prisimena fotografijos istorikas dr. Virgilijus Juodakis. „Marius fotografavo širdimi, o aparatas buvo tik priemonė vaizdui užfiksuoti“, – sako fotografas Stanislovas Žvirgždas. „Jis žygiavo per gyvenimą labai drąsiai ir labai pasitikėdamas savimi“, – teigia M. Baranausko dukra Audra Baranauskaitė-Urbakavičienė, Lietuvos nacionaliniam muziejui padovanojusi tėvo fotografijų archyvą. Reportažas iš parodos fotografijos klasiko M. Baranausko 85-osioms gimimo metinėms.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 28 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...