captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Baltijos žemdirbiai teisybės ieško Briuselyje

Ketvirtadienį Briuselyje, prie Šumano žiedo, vidurdienį prasidėjusi Estijos, Latvijos ir Lietuvos žemdirbių protesto akcija „Baltijos traktorius“ prieš diskriminacines tiesiogines išmokas tęsėsi keturias valandas. Kaip pavyko ši akcija, kokie jos atgarsiai ir rezultatai?
„Baltijos traktorius”.
„Baltijos traktorius”.

Ketvirtadienį Briuselyje, prie Šumano žiedo, vidurdienį prasidėjusi Estijos, Latvijos ir Lietuvos žemdirbių protesto akcija „Baltijos traktorius“ prieš diskriminacines tiesiogines išmokas tęsėsi keturias valandas. Kaip pavyko ši akcija, kokie jos atgarsiai ir rezultatai?

Nederlingose smėlėtose Dzūkijos žemėse ūkininkai javų derliais ir pieno primilžiais pasigirti negali. Tad javų plotai ir karvių skaičius pastaraisiais metais nedidėja. Ūkių perspektyvą lazdijiečiai dabar vis labiau sieja su mėsine galvijininkyste.  

Maždaug prieš dvidešimt penkerius metus Austrijoje gimė ir vėliau kai kuriose Europos šalyse sparčiai plito teminių kaimų steigimo idėja. Jos esmė –  atgaivinus senuosius kaimo amatus, užsiimant ne žemės ūkio veikla, švietimu, bendruomenės gali užsidirbti pinigų įvairiems poreikiams tenkinti. Šiandien bene daugiausia teminių kaimų yra Vakarų Lenkijoje, netoli Gdansko. Pirmasis teminis kaimas mūsų šalyje atsirado Varėnos rajone. Jų Lietuvoje dabar yra apie 30. Penktadienį Kėdainių rajone, Pelėdnagių seniūnijoje, vyks teminio Pelėdų kaimo pristatymas.  

Ved. Algirdas Steponavičius.  

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close