captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką pamatys „Kino akis“?

„Galvoji, kad operatorių darbas yra techninis aspektas, tačiau, kai tau viską išaiškina, supranti, kaip įvairios detalės lemia visą filmo žiūrėjimą. Mes, paprasti žiūrovai, dažnai net nepagalvojame, ką reiškia kameros pastatymas tam tikroje vietoje, ką filmui duoda aktoriaus priartinimas…“ – „Meno avilio“ organizuojamos Kino stovyklos šiųmetinę temą – „Kino akis“ – pristato viena stovyklos  rengėjų Goda Jurevičiūtė.
Organizatorių Facebook nuotr.
Organizatorių Facebook nuotr.

„Pirmiausia mes, žinoma, esame muzikantai, tačiau nuolat kryptingai dirbame, kad klasikinės gitaros muzika Lietuvos scenoje užimtų pelnytą vietą. Laukia be galo smagus savaitgalis. Iš savo patirties žinome, kad būtent tokie renginiai muzikos mylėtojus įkvepia labiausiai“, – sako „Baltijos gitarų kvarteto“, organizuojančio „Baltijos gitarų festivalį“ Birštone, narys Saulius S. Lipčius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Iš „Anykščių šilelio“ ir pačių lietuvių išmokau ne tik santykių su gamta, tačiau ir daugiau sužinojau apie patį vertimą. Vertimas yra toks procesas, kai kiekvienas žodelis, garselis yra labai svarbus ir viskas kartu sudaro tekstą“, – sako vertėja Carmen Caro Dugo, į ispanų kalbą išvertusi Antano Baranausko „Anykščių šilelį“. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie A. Baranausko gamtos aprašymus, kūrinio ritmiką, daugybę augalų ir grybų pavadinimų ir jų perteikimą ispaniškai.

„Kai rašai apie kiną, dažnai iškyla kažkokių klausimų, į kuriuos atsakymų nežinai. Galvoji, kad operatorių darbas yra techninis aspektas, tačiau, kai tau viską išaiškina, supranti, kaip įvairios detalės lemia visą filmo žiūrėjimą. Mes, paprasti žiūrovai, dažnai net nepagalvojame, ką reiškia kameros pastatymas tam tikroje vietoje, ką filmui duoda aktoriaus priartinimas…“ – „Meno avilio“ organizuojamos Kino stovyklos šiųmetinę temą – „Kino akis“ – pristato viena stovyklos  rengėjų Goda Jurevičiūtė. Ar operatoriai yra suinteresuoti šviesti visuomenę kino operatorystės klausimais? Kiek laisvės kuriant filmą paliekama operatoriams? Ir ko geram operatoriui reikia šiais, ypač lengvai valdomų technologijų, laikais? Pokalbis su G. Jurevičiūte, filosofu, kinotyrininku Luku Brašiškiu ir operatoriumi, režisieriumi Mindaugu Survila.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ liepos 27 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...